Dom Pomocy Społecznej


98-200 Sieradz, ul. Armii Krajowej 34
tel. 43 827 96 74
e-mail: dps-sieradz@wp.pl
www.dpssieradz.pl
woj. łódzkie
powiat sieradzki
pokoje 1-, 2-osobowepokoje z łazienkamiopieka medyczna na miejscu bezpłatniezajęcia rehabilitacyjne w domuudogodnienia dla osób niepełnosprawnychinstalacja przywoławcza w pokojachładne otoczenie domu typu ogród, park, lasodpłatność: 70% świadczeń

Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Słuchaj tekstu

Celem funkcjonowania Domu jest zapewnienie mieszkańcom - osobom dorosłym, niepełnosprawnym warunków do bezpiecznego i godnego życia, intymności, wolności oraz umożliwienie rozwoju osobowości. Nasz Dom oferuje pomoc dla osób w podeszłym wieku, bez względu na wyznanie światopogląd w duchu chrześcijańskiej miłości. W Domu tworzymy prawdziwie rodzinną ciepłą atmosferę wspólnoty tak, aby mieszkańcy czuli się jak we własnym domu.

Opieramy się na pracy wykwalifikowanego i doświadczonego personelu. Dom gwarantuje sumienność i uczciwość realizacji obowiązków wynikających z opieki nad osobami starszymi. Dom jest jednostką zapewniającą mieszkańcom opiekę całodobową oraz zaspokojenie niezbędnych potrzeb bytowych, opiekuńczych, społecznych i religijnych w formach i zakresie wynikających z indywidualnych potrzeb na poziomie obowiązującego standardu.

Dom położony jest na obrzeżach miasta około 300 m od trasy Łódź - Wrocław. Dojazd autobusami komunikacji miejskiej i KPKS. Budynek 3- segmentowy 4 i 5 kondygnacyjny, bez barier architektonicznych. Dom dysponuje pokojami jedno i dwuosobowymi, każdy z pełnym węzłem sanitarnym (kabina prysznicowa, umywalka, WC). Znajdują się w nim również pokoje dla osób niepełnosprawnych. Każdy pokój posiada balkon i jest wyposażony w funkcjonalne meble. W pokojach znajduje się sygnalzacja przywoławcza, gniazda TV kablowej i instalacji telefonicznej wewnetrznej (z lokalnej centrali telefonicznej). Dom dysponuje również pokojami gościnnymi.

Dom zapewnia całodobowe wyżywienie oraz posiłki dietetyczne wg wskazań lekarza. Dom wyposażony jest w jadalnię, pralnię, szwalnię, kaplicę, kawiarnię, świetlicę, pracownie terapii zajęciowej, ogród zimowy i letni, kort tenisowy, pole do mini golfa. W domu jest możliwość do samodzielnego przygotowywania posiłków w podręcznych kuchniach na każdym piętrze.

Integralną częścią Domu jest ośrodek rehabilitacyjny wyposażony w sprzęt umożliwiający mieszkańcom rehabilitację w zakresie: fizykoterapii, kinezyterapii, hydroterapii, masażau leczniczego, ośrodek dysponuje siłownią z pełnym zestawem przyrządów, węzłem sanitarnym i możliwością odnowy biologicznej (sauna), gdzie pod nadzorem fizykoterapeuty mieszkańcy mogą utrzymać sprawność fizyczną.

Opieka zdrowotna wykonywana jest zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach zdrowotnych w placówkach służby zdrowia na terenie miasta. Opieka pielęgniarska w naszym Domu jest przez całą dobę. Opieka socjalna w szerokim zakresie poprzez zorganizowanie zajęć w casie wolnym, pomoc w rozwiązywaniu problemów życiowych a zwłaszcza pomoc w adaptacji w tym nowym środowisku społecznym. Dom gwarantuje również opiekę pedagogiczną, psychologiczną oraz psychiatryczną.
Odwiedzilo nas
22835 gosci
od 2005-08-01
   r spacery
 
   r doradztwo

Skorzystaj z pomocy Centrum Doradztwa
w wyborze domu opieki
Fundacji www.domyopieki.pl

Jeśli:
• potrzebujesz pomocy
  w wyborze domu opieki,
• chcesz poznać naszą
  opinię o placówce,
• chcesz umówic się na
  wizytę w wybranym domu

skorzystaj z bezpłatnego doradztwa - pomocy naszych pracowników pod ogólnopolskim numerem:

790 500 924

lub jednym z poniższych:

Warszawa: 22 203 61 41
Kraków: 12 398 42 70
Bielsko-Biała: 33 444 67 80
Poznań: 61 624 34 34
Gdańsk: 58 732 25 30
Wrocław: 71 722 02 73


Czynne od pon. do pt.
w godz. 9 - 16

Zobacz :
www.fundacja.domyopieki.pl