Dom Pomocy Społecznej


98-200 Sieradz, ul. Armii Krajowej 34
tel. 43 827 69 80, fax 43 827 96 74
e-mail: dps-sieradz@wp.pl
www.dps-sieradz.com.pl
woj. łódzkie
powiat sieradzki
pokoje 1-, 2-osobowepokoje z łazienkamiopieka medyczna na miejscu bezpłatniezajęcia rehabilitacyjne w domuudogodnienia dla osób niepełnosprawnychinstalacja przywoławcza w pokojachładne otoczenie domu typu ogród, park, lasodpłatność: 70% świadczeń

Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Słuchaj tekstu

Celem funkcjonowania Domu jest zapewnienie mieszkańcom - osobom dorosłym, niepełnosprawnym warunków do bezpiecznego i godnego życia, intymności, wolności oraz umożliwienie rozwoju osobowości. Nasz Dom oferuje pomoc dla osób w podeszłym wieku, bez względu na wyznanie światopogląd w duchu chrześcijańskiej miłości. W Domu tworzymy prawdziwie rodzinną ciepłą atmosferę wspólnoty tak, aby mieszkańcy czuli się jak we własnym domu.

Opieramy się na pracy wykwalifikowanego i doświadczonego personelu. Dom gwarantuje sumienność i uczciwość realizacji obowiązków wynikających z opieki nad osobami starszymi. Dom jest jednostką zapewniającą mieszkańcom opiekę całodobową oraz zaspokojenie niezbędnych potrzeb bytowych, opiekuńczych, społecznych i religijnych w formach i zakresie wynikających z indywidualnych potrzeb na poziomie obowiązującego standardu.

Dom położony jest na obrzeżach miasta około 300 m od trasy Łódź - Wrocław. Dojazd autobusami komunikacji miejskiej i KPKS. Budynek 3- segmentowy 4 i 5 kondygnacyjny, bez barier architektonicznych. Dom dysponuje pokojami jedno i dwuosobowymi, każdy z pełnym węzłem sanitarnym (kabina prysznicowa, umywalka, WC). Znajdują się w nim również pokoje dla osób niepełnosprawnych. Każdy pokój posiada balkon i jest wyposażony w funkcjonalne meble. W pokojach znajduje się sygnalzacja przywoławcza, gniazda TV kablowej i instalacji telefonicznej wewnetrznej (z lokalnej centrali telefonicznej). Dom dysponuje również pokojami gościnnymi.

Dom zapewnia całodobowe wyżywienie oraz posiłki dietetyczne wg wskazań lekarza. Dom wyposażony jest w jadalnię, pralnię, szwalnię, kaplicę, kawiarnię, świetlicę, pracownie terapii zajęciowej, ogród zimowy i letni, kort tenisowy, pole do mini golfa. W domu jest możliwość do samodzielnego przygotowywania posiłków w podręcznych kuchniach na każdym piętrze.

Integralną częścią Domu jest ośrodek rehabilitacyjny wyposażony w sprzęt umożliwiający mieszkańcom rehabilitację w zakresie: fizykoterapii, kinezyterapii, hydroterapii, masażau leczniczego, ośrodek dysponuje siłownią z pełnym zestawem przyrządów, węzłem sanitarnym i możliwością odnowy biologicznej (sauna), gdzie pod nadzorem fizykoterapeuty mieszkańcy mogą utrzymać sprawność fizyczną.

Opieka zdrowotna wykonywana jest zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach zdrowotnych w placówkach służby zdrowia na terenie miasta. Opieka pielęgniarska w naszym Domu jest przez całą dobę. Opieka socjalna w szerokim zakresie poprzez zorganizowanie zajęć w casie wolnym, pomoc w rozwiązywaniu problemów życiowych a zwłaszcza pomoc w adaptacji w tym nowym środowisku społecznym. Dom gwarantuje również opiekę pedagogiczną, psychologiczną oraz psychiatryczną.
Odwiedzilo nas
20319 gosci
od 2005-08-01
   r doradztwo

• potrzebujesz pomocy w wyborze domu opieki,

• chcesz poznać naszą opinię o placówce,

• chcesz umówic się na wizytę w wybranym domu

skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji

Warszawa
790 500 927, 22 201 27 57

Kraków

790 500 161, 12 398 42 70

Poznań
790 500 261, 61 624 34 34

Gdańsk
790 500 925, 58 732 25 30

Bielsko-Biała
790 500 922, 33 444 67 80

pn.-pt. w godz, 9-16

Zobacz :
www.fundacja.domyopieki.pl