Dom Pomocy Społecznej


19-420 Kowale Oleckie, ul. Witosa 8
tel./fax 87 523 82 36
e-mail: zacisze@domypomocy.pl
www.zacisze.domypomocy.pl
woj. warmińsko-mazurskie
powiat olecki
dom dla 40 osóbpokoje 2-, 3-osobowepokoje z łazienkamiopieka medyczna na miejscu bezpłatniezajęcia rehabilitacyjne w domuudogodnienia dla osób niepełnosprawnychinstalacja przywoławcza w pokojachładne otoczenie domu typu ogród, park, lasodpłatność: 70% świadczeń

Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Słuchaj tekstu

Dom Pomocy Społecznej "Zacisze" w Kowalach Oleckich jest jednostką organizacyjną Powiatu Oleckiego o zasięgu ponadlokalnym. Przeznaczony jest dla 40 osób w podeszłym wieku obojga płci, których stan zdrowia nie wymaga stałęj opieki lekarskiej bądź pielęgniarskiej, a za potrzebą zamieszkania przemawiają warunki rodzinne, mieszkaniowe, bytowe.

Naczelnym celem pracy Domu jest pomoc mieszkańcom w godnym przeżywaniu i akceptowaniu starości, w zachowaniu samodzielności, rozwoju talentów i zainteresowań.

Mieszkańcy tworzą wspólnotę rodzinną, w której obowiązuje szacunek, poważanie i troska o wspólne sprawy.

DPS "Zacisze" położony jest w gminie Kowale Oleckie. Najbardziej charakterystycznym elementem krajobrazu gminy są Szeskie Wzgórza z Szeską Górą (309 m n.p.m.), oraz Puszcza Borecka, w której znajdują się żubry, łosie i rzadko spotykane w kraju rysie.

DPS swoją działalność rozpoczął w 1992r. Dom oferuje pokoje dwu oraz trzy osobowe z węzłem sanitarnym. Każdy pokój wyposażony jest w system przywoławczy.

W Domu znajduje się pomieszczenie do rehabilitacji oraz do końca 2006 r. winda. Pracownikami Domu jest profesjonalna kadra pracująca z ludźmi potrzebującymi opieki i pomocy.

Mieszkańcy mają możliwość zagospodarowania czasu wolnego poprzez uczestnictwo w terapii zajęciowej. Prowadzona terapia zajęciowa pozwala na odkrywanie w sobie ukrytych talentów. W ramach terapii zajęciowej mieszkańcy wykonują prace w drzewie, uprawiają rośliny, szydełkują, haftują, wyszywają, gotują.

W Domu Pomocy Społecznej działa zespół wokalny "Kowalaki", który bierze czynny udział w ogólnopolskich festiwalach i innych okolicznościowych spotkaniach. Zespół śpiewa piosenki z lat swojej młodości i przedstawia inscenizacje wesel, chrzcin ziemi suwalskiej.

Na posesji Domu znajduje się altana z kominkiem, która jest miejscem spotkań mieszkańców i zaproszonych gości.
W DPS znajduje się kaplica pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, w której odbywają się Msze św. i nabożeństwa dla mieszkańców i społeczności lokalnej. Część wyposażenia wnętrz ufundowali mieszkańcy Domu. Jesteśmy Domem otwartym. Nasi mieszkańcy nawiązują znajomości z coraz to nowymi osobami. Jesteśmy zapraszani do innych Domów Pomocy Społecznej na imprezy okolicznościowe a także na Litwę do naszych przyjaciół z Domów Pomocy Społecznej w Mariampolu i Prienai.

Miesięczny koszt utrzymania mieszkańca w roku 2006 wynosi 2004 zł.
Odwiedzilo nas
13871 gosci
od 2006-04-27
   r spacery
 
   r doradztwo

Skorzystaj z pomocy Centrum Doradztwa
w wyborze domu opieki
Fundacji www.domyopieki.pl

Jeśli:
• potrzebujesz pomocy
  w wyborze domu opieki,
• chcesz poznać naszą
  opinię o placówce,
• chcesz umówic się na
  wizytę w wybranym domu

skorzystaj z bezpłatnego doradztwa - pomocy naszych pracowników pod ogólnopolskim numerem:

790 500 924

lub jednym z poniższych:

Warszawa: 22 203 61 41
Kraków: 12 398 42 70
Bielsko-Biała: 33 444 67 80
Poznań: 61 624 34 34
Gdańsk: 58 732 25 30
Wrocław: 71 722 02 73


Czynne od pon. do pt.
w godz. 9 - 16

Zobacz :
www.fundacja.domyopieki.pl