Dom Pomocy Społecznej w Nielestnie


59-610 Wleń, Nielestno 17
tel. 75 713 64 02, fax 75 713 63 42
e-mail: dpsnielestno@op.pl
www.dpsnielestno.powiatlwowecki.pl
woj. dolnośląskie
powiat lwówecki
dom dla 85 osóbpokoje 1-, 2-, 3-, 4-osobowepokoje z łazienkamiopieka medyczna na miejscu bezpłatniezajęcia rehabilitacyjne w domuudogodnienia dla osób niepełnosprawnychinstalacja przywoławcza w pokojachładne otoczenie domu typu ogród, park, lasminimalna opłata miesięczna: 1860 złodpłatność: 70% świadczeń

Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Słuchaj tekstu

Dom Pomocy Społecznej w Nieletnie przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych intelektualnie z różnym stopniem niepełnosprawności począwszy od osób z pogranicza normy intelektualnej do głębokiego upośledzenia. Warto również podkreślić, że oprócz niepełnosprawności intelektualnej dochodzą różnego rodzaju upośledzenia fizyczne, takie jak: wady kręgosłupa, klatki piersiowej, deformacja kończyn dolnych itp. oraz schorzenia psychiczne - epilepsja, porażenie mózgowe schizofrenia, charakteropatia.

O 1983 roku funkcję Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Nieletnie sprawuje Bożena Gubicz. Obecnie zatrudnionych jest w nim 53 pracowników, którzy podzieleni są na trzy działy:

  • opiekuńczo-terapeutyczny
  • księgowo-administracyjny
  • gospodarczy

DPS świadczy usługi bytowe, opiekuńcze i wspomagające przez doświadczony zespół pracowniczy. Opieka ta sprawowana jest w sposób rzetelny, indywidualny, podmiotowy zgodnie z obowiązującym standardem.

Dom Pomocy Społecznej znajduje się w miejscowości Nielestno. Teren należący do Domu obejmuje zabudowania pałacowe, park, drogi dojazdowe, chodniki, skwery zieleni, działki uprawowe. Mieszkańcy mają do dyspozycji pałac, który składa się z trzech kondygnacji. Na parterze mieszczą są biura, kuchnia, zabytkowy hol, 7 sal sypialnych mieszkańców, kawiarenka mieszkańców z obszerną wideoteką, 2 pokoje gościnne. W skład I piętra wchodzą: dwie świetlice, na których odbywają się zajęcia; pomieszczenie terapii zajęciowej; stołówka; sypialnie mieszkańców, ambulatorium. Ponadto na tym poziomie znajdują się łazienki, prysznice i toalety. II piętro składa się w przeważającej części z sypialni mieszkańców tj. 10 sal; pomieszczeń fizykoterapii, gdzie odbywają się zabiegi rehabilitacyjne ( min. solux, DD - diadynamik, bicze szkockie, kinezyterapia- podczas której usprawniani są mieszkańcy z chorobami narządu ruchu) Również na II pietrze znajdują się łazienki, toalety i prysznice dla mieszkańców. Na wszystkie piętra od 2005 roku można dojechać windą co znacznie usprawniło i ułatwiło przemieszczanie się mieszkańców, którzy do tej pory mieli z tym ogromne problemy. Winda jest w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i prosta w obsłudze. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej podzieleni są na cztery grupy wychowawcze według stopnia niepełnosprawności. W skład grupy I wchodzą mieszkańcy niepełnosprawni intelektualnie w stopniu lekkim, pogranicza normy (najbardziej sprawni zarówno fizycznie jak i pod względem intelektualnym). II i III grupa składa się głównie z mieszkańców niepełnosprawnych w stopniu znacznym i umiarkowanym. Do grupy IV należą przede wszystkim mieszkańcy głębiej upośledzeni- tj. głęboko i znacznie, oraz z porażeniem mózgowym, czy z zespołem Downa. Jest to grupa mieszkańców , która wymaga specjalnej troski, stałej opieki i specjalnych zajęć zarówno rehabilitacyjnych jak i rewalidacyjnych.
Odwiedzilo nas
20200 gosci
od 2006-06-19
   r spacery
 
   r doradztwo

Skorzystaj z pomocy Centrum Doradztwa
w wyborze domu opieki
Fundacji www.domyopieki.pl

Jeśli:
• potrzebujesz pomocy
  w wyborze domu opieki,
• chcesz poznać naszą
  opinię o placówce,
• chcesz umówic się na
  wizytę w wybranym domu

skorzystaj z bezpłatnego doradztwa - pomocy naszych pracowników pod ogólnopolskim numerem:

790 500 924

lub jednym z poniższych:

Warszawa: 22 203 61 41
Kraków: 12 398 42 70
Bielsko-Biała: 33 444 67 80
Poznań: 61 624 34 34
Gdańsk: 58 732 25 30
Wrocław: 71 722 02 73


Czynne od pon. do pt.
w godz. 9 - 16

Zobacz :
www.fundacja.domyopieki.pl