Dom Pomocy Społecznej "Maria"


49-137 Korfantów, ul. 3 Maja 2
tel./fax 77 434 37 70, 77 434 37 71
e-mail: dps-korfantow@wp.pl
www.dps-korfantow.pl
woj. opolskie
powiat nyski
dom dla 48 osóbpokoje 1-, 2-osobowepokoje z łazienkamiopieka medyczna na miejscu bezpłatniezajęcia rehabilitacyjne w domuudogodnienia dla osób niepełnosprawnychinstalacja przywoławcza w pokojachładne otoczenie domu typu ogród, park, lasodpłatność: 70% świadczeń

Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Słuchaj tekstu

Dom Pomocy Społecznej "Maria" w Korfantowie przeznaczony jest dla osób starszych nie wymagających leczenia szpitalnego, Jest jedyną tego typu placówką w powiecie. Istenieje od 1976r. Działalność DPS-u opiera się na Regulaminie Organizacyjnym DPS-u opracowanym w oparciu m. innymi o Ustawę o Pomocy Społecznej oraz Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej, zatwierdzonym przez Zarząd Powiatu Nyskiego. DPS posiada 42 miejsca, zamieszkuje go 18 mężczyzn i 24 kobiet, średnia wieku naszych mieszkańców wynosi ok. 82 lat. Wszyscy mieszkańcy są w większym lub mniejszym stopniu niepełnosprawni (posiadają orzeczony stopień niepełnosprawności). 27 podopiecznych pochodzi z terenu dzisiejszego powiatu nyskiego, pozostali, to mieszkańcy województwa opolskiego. Czas oczekiwania na miejsce w Domu wynosi ok. 1 rok. Mieszkańcy mają do dyspozycji 24 pomieszczenia mieszkalne.

Wyposażenie pomieszczeń mieszkalnych jest standardowe, oparte o sprzęty będęce własnością DPS-u. Wszystkie pokoje posiadają umywalki z ciepłą i zimną wodą, cztery mają ponadto toalety. Mieszkańcy Domu korzystają z 4 łazienek z toaletami i z jednego pomieszczenia z samym natryskiem, dostosowanym do idywidłalnych potrzeb podopiecznych, wyposażonych w specjalne uchwyty, poręcze i siodełka łazienkowe. Posadzki w tych pomieszczeniach są antypoślizgowe. Ilość pomieszczeń sanitarnych spełnia wymogi określone standardami. Ponadto, do dyspozycji mieszkańców przeznaczone są następujące pomieszczenia: gabinet lekarski wraz z gabinetem zabiegowym, gabinet rehabilitacji ruchowej i fizykoterapii, gabinet terapii zajęciowej, jadalnia, sala telewizyjna z czytelnią, klubo-kawiarnia, kaplica, weranda. Komunikacja wewnątrz DPS-u odbywa się przestronnymi korytarzami, wyłożonymi częściowo wykładziną antypoślizgową, oraz klatką schodową o stosunkowo stromych schodach. Brak jest windy osobowej. Ewentualne przemieszczanie się między piętrami osób na wózkach odbywa się za pomocą urządzenia gąsienicowego. Na każdym korytarzu znajdują się podręczne kuchenki elektryczne oraz lodówki do dyspozycji podopiecznych. Ponadto mieszkańcy mają możliwość korzystania z pralek automatycznych znajdujących się w pomieszczeniach sanitarnych. Dps dysponuje ponadto własną kuchnią i pralnią, które pracują na rzecz mieszkańców Domu. W razie potrzeby Dom korzysta również z własnego pomieszczenia "pro morte". Techniczne zabezpieczene działania placówki zapewnia bogato wyposażony warsztat elektryczno-mechaniczny. Transport osobowo-towarowy obsługiwany jest przez samochód osobowy marki Mercedes VITO przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, na wózku inwalidzkim oraz samochód marki Skoda Felicja Combi. Do ogrzewania obiektu służy kotłownia gazowa, również kuchnia posługuje się urządzeniami gazowymi. Dom korzysta z wody dostarczanej przez wodociągi miejskie, również ścieki odprowadzane są do kanalizacji miejskiej. Wiata magazynowa zapewnia przechowywanie materiałów chemicznych oraz wyposażenia domu, natomiast położony przy kuchni zespół magazynów żwynościowych stanowi dobre zaplecze kuchenne. Obiekt położony jest blisko centrum miasta, przy drodze - o średnim natężeniu ruchu - do miejscowości Biała i Prudnik. Dom jest otoczony dużą ilością zieleni. Mały, dobrze zagospodarowany na dziedzińcu stwarza dobre warunki do biernego wypoczynku.Położony na zapleczu DPS-u ogród warzywny pomaga w częściowym zabezpieczeniu Domu w świeże warzywa, a także jest miejscem aktywizacji fizycznej mieszkańców.




Odwiedzilo nas
20771 gosci
od 2001-07-05
   r spacery
 
   r doradztwo

Skorzystaj z pomocy Centrum Doradztwa
w wyborze domu opieki
Fundacji www.domyopieki.pl

Jeśli:
• potrzebujesz pomocy
  w wyborze domu opieki,
• chcesz poznać naszą
  opinię o placówce,
• chcesz umówic się na
  wizytę w wybranym domu

skorzystaj z bezpłatnego doradztwa - pomocy naszych pracowników pod ogólnopolskim numerem:

790 500 924

lub jednym z poniższych:

Warszawa: 22 203 61 41
Kraków: 12 398 42 70
Bielsko-Biała: 33 444 67 80
Poznań: 61 624 34 34
Gdańsk: 58 732 25 30
Wrocław: 71 722 02 73


Czynne od pon. do pt.
w godz. 9 - 16

Zobacz :
www.fundacja.domyopieki.pl