Dom Pomocy Społecznej "Kombatant"


41-908 Bytom, ul. Stolarzowicka 33
tel. 32 286 37 16, fax 32 286 31 16
e-mail: kombatant@domypomocy.pl
www.kombatant.domypomocy.pl
woj. śląskie
powiat Bytom
dom dla 125 osóbpokoje 1-, 2-, 3-osobowepokoje z łazienkamiopieka medyczna na miejscu bezpłatniezajęcia rehabilitacyjne w domuudogodnienia dla osób niepełnosprawnychinstalacja przywoławcza w pokojachładne otoczenie domu typu ogród, park, lasodpłatność: 70% świadczeń

Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Słuchaj tekstu

Uprzejmie informujemy, iż Dom Pomocy Społecznej Kombatant przyjmuje osoby starsze - na warunkach preferencyjnych kombatantów i inne osoby uprawnione.

Dom kultywuje tradycje kombatanckie, w tym też duchu odbywa się wiele imprez i uroczystości okazjonalnych. Dom zapewnia wysoki standard usług. Mieszkanie w pomieszczeniach 1, 2, 3 osobowych z węzłem sanitarnym, całodobowe wyżywienie w tym dietetyczne, opiekę specjalistyczną sprawowaną przez wrażliwy, wysoko wykwalifikowany personel oraz szereg usług wspomagających. Terapeutycznie oddziałuje otoczenie posesji Domu i pięknie zagospodarowany i zadbany ogród, będący miejscem wypoczynku i rekreacji dla jego mieszkańców.

Dom jest jednostką organizacyjną Miasta Bytomia zapewniającą kompleksowe wsparcie i całodobową opiekę osobom starszym, pomoc w godnym przeżywaniu i akceptowaniu życia, zachowanie samodzielności oraz rozwój zainteresowań.

Zapewniamy:

  • miejsce zamieszkania w mieszkaniach 1-, 2-, 3-osobowych, komfortowych pokojach- domowe wyżywienie, w tym dietetyczne,
  • usługi medyczne,
  • usługi pielęgniarsko-opiekuńcze,
  • pomoc socjalną,
  • kompleksową rehabilitację,
  • zajęcia terapeutyczne,
  • realizację potrzeb religijnych,
  • usługi wspomagające: pralnicze, transportowe i inne.

Zakres usług ustalany jest w oparciu o indywidualne potrzeby podopiecznego.

Dom jako placówka o zasięgu ponadlokalnym przeznaczony jest dla 125 osób przebywających w nim na stałe. Mieszkanie 1-, 2- i 3-osobowe składa się z: pokoju mieszkalnego, aneksu kuchennego, łazienki, przedpokoju i balkonu. Dom jest częściowo przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyposażony jest w następujące instalacje: elektryczna, gazowa, c.o., wodno - kanalizacyjna, przyzywowa, radiowęzeł, sygnalizacji pożaru, monitorująca system sygnalizacji pożaru, system sygnalizacji włamania i napadu oraz system telewizji dozorowej.

Budynek jest złożony z dwóch obiektów: budynek główny, mieszkalny i budynek socjalny. Oprócz części mieszkalnej posiada również kompleks rehabilitacyjny złożony z: dwóch sal gimnastycznych, gabinetów do prowadzenia zabiegów fizykoterapii, hydroterapii, masażu oraz terapii zajęciowej. W budynku socjalnym znajduje się kuchnia, jadalnia, pralnia i kaplica. Budynek otacza pięknie zagospodarowany ogród, gdzie ciągną się ścieżki spacerowe, stanowiące miejsce rekreacji dla mieszkańców.
Dom Pomocy Społecznej Kombatant w Bytomiu jest zlokalizowany w samym centrum osiedla mieszkaniowego dzielnicy Miechowice. W otoczeniu Domu znajdują się centra handlowe, sklepy umożliwiające robienie zakupów, w miarę możliwości samodzielnie, przez mieszkańców. W pobliżu znajduje się przystanek autobusowy zapewniający swobodę w kontaktowaniu się mieszkańca z rodziną, przyjaciółmi.
Odwiedzilo nas
23933 gosci
od 2007-11-15
   r spacery
 
   r doradztwo

Skorzystaj z pomocy Centrum Doradztwa
w wyborze domu opieki
Fundacji www.domyopieki.pl

Jeśli:
• potrzebujesz pomocy
  w wyborze domu opieki,
• chcesz poznać naszą
  opinię o placówce,
• chcesz umówic się na
  wizytę w wybranym domu

skorzystaj z bezpłatnego doradztwa - pomocy naszych pracowników pod ogólnopolskim numerem:

790 500 924

lub jednym z poniższych:

Warszawa: 22 203 61 41
Kraków: 12 398 42 70
Bielsko-Biała: 33 444 67 80
Poznań: 61 624 34 34
Gdańsk: 58 732 25 30
Wrocław: 71 722 02 73


Czynne od pon. do pt.
w godz. 9 - 16

Zobacz :
www.fundacja.domyopieki.pl