Dom Pomocy Społecznej


78-449 Borne Sulinowo, ul. Szpitalna 5
tel. 94 373 38 80
e-mail: dps@dpsborne.eu
www.dps.dpsborne.eu
woj. zachodniopomorskie
powiat szczeciniecki
dom dla 139 osóbpokoje 1-, 2-osobowepokoje z łazienkamiopieka medyczna na miejscu bezpłatniezajęcia rehabilitacyjne w domuudogodnienia dla osób niepełnosprawnychinstalacja przywoławcza w pokojachładne otoczenie domu typu ogród, park, lasodpłatność: 70% świadczeń

W samym sercu leśno - wodnej atrakcji, jaką jest Borne Sulinowo, znajduje się nasz DOM POMOCY SPOŁECZNEJ, który jest jedną z najnowszych tego rodzaju placówek w kraju, z przeznaczeniem dla osób w podeszłym wieku.

Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie posiada 129 miejsc na pobyt stały, z czego część przeznaczonych jest dla kombatantów. W związku z tym Dom funkcjonuje również pod nazwą Dom Kombatanta.

Dzięki ogromnej przestronności wnętrz zapewnia swoim mieszkańcom komfortowe warunki mieszkalne. Mieszkańcy zamieszkują pięć segmentów mieszkalnych wyposażonych w jedno i dwuosobowe segmentowe pokoje o wysokim standardzie wyposażenia wraz z łazienkami, dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto mieszkańcy mogą sami dowolnie korzystać z: aneksów kuchennych, sal telewizyjnych, oszklonego atrium wypoczynkowo-rekreacyjnego, tarasu widokowego, kaplicy.
Mają również dostęp do rehabilitacji w nowocześnie wyposażonym Centrum Rehabilitacji ,,SM'' znajdującym się w jednym kompleksie budynków.
W naszym domu funkcjonuje również kuchnia i pralnia, które zapewniają doskonałe usługi mieszkańcom.

Mieszkańcy w naszym Domu znajdują dobrą i wysoce wykwalifikowaną opiekę. Całodobową pomoc zapewniają Im opiekunowie, a lekarze dbają o Ich zdrowie w specjalistycznych poradniach lekarskich, mieszczących się w przyległym do Domu Zakładzie Opieki Zdrowotnej.
Wiek dojrzały wcale nie musi oznaczać bezczynności; realizując tą myśl w naszym Domu zapewniamy Mieszkańcom wsparcie wykwalifikowanych terapeutów, psychologa, muzykoterapeuty, proponujemy także różne formy terapii zajęciowej (m.in. rękodzielnictwo, rzeźba, malarstwo).
Zależy nam na dobrym samopoczuciu każdego nowego Mieszkańca, a poprzez terapię przyspieszamy jego adaptację do nowych warunków życia. Mieszkańcy mają do dyspozycji: czytelnię, bibliotekę, bilard, tenis stołowy, rowery. Organizujemy wszelkiego rodzaju wyjazdy o charakterze rekreacyjno-kulturalnym oraz integracyjnym z innymi mieszkańcami z zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej.

Wszystkie te elementy składają się na zapewnienie dogodnych i komfortowych warunków życia Mieszkańców. Wszechstronna opieka terapeutyczna, kulturalno-oświatowa i medyczna, a także rekreacyjne usytuowanie Domu, zapewniają Mieszkańcom godne warunki życia w domowej atmosferze.

Średni miesięczny koszt utrzymania to 3 370,52 zł.
Odwiedzilo nas
28436 gosci
od 2005-07-20
   r spacery
 
   r doradztwo

Skorzystaj z pomocy Centrum Doradztwa
w wyborze domu opieki
Fundacji www.domyopieki.pl

Jeśli:
• potrzebujesz pomocy
  w wyborze domu opieki,
• chcesz poznać naszą
  opinię o placówce,
• chcesz umówic się na
  wizytę w wybranym domu

skorzystaj z bezpłatnego doradztwa - pomocy naszych pracowników pod ogólnopolskim numerem:

790 500 924

lub jednym z poniższych:

Warszawa: 22 203 61 41
Kraków: 12 398 42 70
Bielsko-Biała: 33 444 67 80
Poznań: 61 624 34 34
Gdańsk: 58 732 25 30
Wrocław: 71 722 02 73


Czynne od pon. do pt.
w godz. 9 - 16

Zobacz :
www.fundacja.domyopieki.pl