Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie


96-512 Młodzieszyn, ul. Wyszogrodzka 101
tel. 46 861 69 16, tel./fax 46 863 55 07
e-mail: dps.mlodzieszyn@op.pl
www.dps.e-sochaczew.pl
woj. mazowieckie
powiat sochaczewski
dom dla 99 osóbpokoje 1-, 2-, 3-osobowepokoje z łazienkamiopieka medyczna na miejscu bezpłatniezajęcia rehabilitacyjne w domuudogodnienia dla osób niepełnosprawnychinstalacja przywoławcza w pokojachładne otoczenie domu typu ogród, park, lasodpłatność: 70% świadczeń

Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie położony jest na trasie Sochaczew - Wyszogród, w lesie, przy leśniczówce dzięki czemu panujący tu mikroklimat pozytywnie wpływa na samopoczucie osób starszych.

Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych, zarówno kobiet i mężczyzn. Posiada 99 miejsc dla pensjonariuszy.
Cały obiekt składa się z trzech połączonych ze sobą budynków. W pierwszym mieści się administracja, w drugim jadalnia z kuchnią. Trzecią część stanowi budynek, gdzie zamieszkują podopieczni. Posiada on dwie kondygnacje z windą, pokoje 1, 2 i 3 osobowe.

Każdy z pokoi wyposażony jest w pełny węzeł sanitarny, nowoczesne, wygodne meble, system przyzywowo - alarmowy, instalacja PPOŻ. Obiekt pozbawiony jest wszelkich barier architektonicznych, posiada bardzo dobrze wyposażone sale do rehabilitacji, terapii zajęciowej, pokój dzienny - świetlicę, kawiarnię i kaplicę.

Dom posiada nowoczesną kotłownię olejową, oczyszczalnię ścieków oraz agregat prądotwórczy.

Dom Pomocy Społecznej zapewnia całodobową opiekę mieszkańcom oraz zaspokaja ich niezbędne potrzeby bytowe, zdrowotne, społeczne i religijne, w tym celu zatrudniona jest wykwalifikowana kadra opiekuńczo - medyczna. Mieszkańcy mają zapewnioną opiekę następujących specjalistów: neurologa, diabetologa, psychiatry, psychologa.

W zakresie usług opiekuńczych pomagamy w podstawowych czynnościach samoobsługowych, (jeśli istnieje taka potrzeba), zapewniamy pomoc w załatwianiu spraw osobistych (zakupy, pisanie listów, kontakty z rodziną, kontakty z urzędami ZUS, KRUS itp.), korzystanie z podstawowej opieki zdrowotnej, opieki specjalistycznej, w zapewnieniu sprzętu ortopedycznego (protezy, pieluchomajtki, aparaty słuchowe itd.).

Mieszkańcy w celu poprawy kondycji pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów mogą korzystać m. in. z: katedry biczy szkockich, stołu do pionizacji, toru do ćwiczeń oporowych kończyn dolnych, toru do nauki chodzenia, bieżni, aqavibronu, Lampy Sollux, Ugulu, hydromasaży, krioterapii i innych zabiegów rehabilitacyjnych także na świeżym powietrzu - Nordic Walking.

Każdy mieszkaniec poddawany jest zabiegom usprawniającym, według zleceń lekarza. Nasi podopieczni mają możliwość uczestniczenia w turnusach rehabilitacyjnych. Celem tych wyjazdów, oprócz podniesienia sprawności fizycznej, jest integracja ze społeczeństwem a także zwiedzanie nowych miejsc. Bardzo często organizowane są wycieczki integracyjne połączone ze zwiedzaniem.

W Domu prowadzona jest wielokierunkowa terapia zajęciowa w następujących pracowniach: krawieckiej, tkackiej, garncarskiej, gastronomicznej, decoupage. Terapeuci pracując z mieszkańcami stosują następujące formy terapii: biblioterapia, muzykoterapia, dramoterapia, choreoterapia, ergoterapia, arteterapia.

Mieszkańcy wraz z pracownikami przygotowują spektakle i przedstawienia, które prezentują na regionalnych i ogólnopolskich imprezach kulturalnych, festiwalach, przeglądach twórczości artystycznej.

Także teren wokół Domu jest specjalnie zagospodarowany z myślą o spędzaniu tu wolnego czasu przez mieszkańców. Zainstalowane są: huśtawki, altanki, ławeczki, stół do ping - ponga, stół kamienny do gry w szachy, grill ogrodowy, plac kamienny z ławkami i miejscem na ognisko. Na terenie zostały wyznaczone miejsca do uprawy przez mieszkańców warzyw, ziół i kwiatów ozdobnych.
Odwiedzilo nas
11915 gosci
od 2011-06-21
   r doradztwo

• potrzebujesz pomocy w wyborze domu opieki,

• chcesz poznać naszą opinię o placówce,

• chcesz umówic się na wizytę w wybranym domu

skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji

Warszawa
790 500 927, 22 201 27 57

Kraków

790 500 161, 12 398 42 70

Poznań
790 500 261, 61 624 34 34

Gdańsk
790 500 925, 58 732 25 30

Bielsko-Biała
790 500 922, 33 444 67 80

pn.-pt. w godz, 9-16

Zobacz :
www.fundacja.domyopieki.pl