Apartamenty senioralne to nowe możliwości i sposób myślenia o starości rodziców i bliskich

W podwarszawskiej gminie Wiązowna powstał kameralny kompleks apartamentów senioralnych, zrealizowanych zgodnie z  ideą assisted living.i Pierwszy etap inwestycji to osiedle 18 domów zaprojektowanych i wybudowanych od podstaw z myślą seniorach. To również pierwszy projekt, który daje realną i komfortową alternatywę dla dobrze już znanych domów opieki. To może być najlepszy wybór dla Twoich rodziców lub bliskich.

Każdy z nas czasem myśli o tym, jak zapewnić bliskim opiekę na srebrny okres życia, jak móc się nacieszyć bezpieczeństwem rodziców, nie rezygnując z ich komfortu samodzielnego funkcjonowania i bez konieczności poddawania ich instytucjonalnym rygorom. Od niedawna na polskim rynku dostępna jest nowa usługa dla seniorów – apartamenty senioralne na wynajem. Łączą one zalety samodzielnego mieszkania z wygodą zapewnianą dzięki stałej, lecz dyskretnej opiece personelu, wspomaganego najnowocześniejszymi  rozwiązaniami technologicznymi.

Przeprowadzka do Senior Apartments to idealny wybór dla osób nadal życiowo aktywnych, posiadających silne poczucie niezależności, które jednak stale lub okresowo wymagają już pomocy osób trzecich, a skorzystanie z placówki typu „dom opieki” jest przez nich, lub przez ich bliskich, absolutnie nieakceptowane. Potrzeba wsparcia nie musi być dziś wyborem między komfortem bliskich a poczuciem przyzwoitości np. rodziców lub dalszej rodziny. Senior Apartments to także rozwiązanie dla osób z chorobami przewlekłymi, wymagającymi kontrolowania lub/i monitorowania stanu zdrowia, u których mogą pojawiać się kłopoty z pamięcią, mają ograniczoną sprawność poruszania się, trudności z zakupami i przygotowywaniem posiłków, ubieraniem, myciem, czy przyjmowaniem leków.

„Żyjąc w Polsce i mając dużo lat, można będzie zasmakować komfortu, jakim dla wielu seniorów byłoby samodzielne wygodne życie w niewielkim domu, otoczonym piękną przyrodą. Piękno jest ważne, ale w starszym wieku kluczowa  jest równoczesna gwarancja uzyskania wszelkiej pomocy.  Wysoki standard Senior Apartments z wszechstronnym serwisem, także zdrowotnym oraz kulturalno - rekreacyjnym  gwarantują  wysoką jakość życia, nie oferowaną do tej pory w Polsce.”– uważa Ewa Wojdyłło – Osiatyńska, psycholog.

Rezydenci Senior Apartments mają do dyspozycji dedykowany zespół medyczny (lekarz, pielęgniarki, rehabilitanci) oraz oddany personel pomocniczy (opiekunki, animatorzy, concierge, pracownicy administracyjni, personel sprzątający i techniczny). Zaplecze infrastrukturalne zapewnia natomiast położony w bezpośrednim sąsiedztwie, duży całodobowy ośrodek medyczny.

„Bazując na sprawdzonych zagranicznych metodach, jesteśmy przekonani, że seniorzy nie musza się już stawiać w sytuacji „albo, albo”. Senior Apartments powstały z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie seniorów – nowoczesna i funkcjonalna architektura, pełen zieleni, dobrze oświetlony teren, specjalnie zaprojektowane i wyposażone wnętrza z szeregiem inteligentnych, rozwiązań technicznych. Jednocześnie nasz projekt to także szeroki wachlarz aktywności, z których mogą korzystać mieszkańcy – od wspólnej gry w karty, przez wyjścia do teatru, kina czy na zajęcia uniwersytetów trzeciego wieku, aż po różne formy zaangażowania w ramach wolontariatu – mówi Rafał Kunicki, Prezes Zarządu Senior Apartments Sp. z o.o.

Osiedle składa się z 18, blisko 70 metrowych, parterowych apartamentów przeznaczonych dla 1 lub maksymalnie 2 osób (małżeństwa, przyjaciół) dostępnych wyłącznie w ramach wynajmu.

W ramach oferty mieszkańcy mają zapewnione m.in.:
  • Opiekę personelu medycznego i rehabilitacyjnego
  • Wyżywienie oraz dostarczanie zakupów
  • Kompleksową obsługę administracyjną (sprzątanie, pranie, serwis techniczny)
  • Stałą obsługa prywatnego concierge
  • Bogaty program aktywności dla seniorów
  • Całodobową koordynację pomocy w stanach nagłych
 „Do każdego z naszych mieszkańców podchodzimy indywidualnie, starając się sprostać jego oczekiwaniom i potrzebom – podkreśla Rafał Kunicki, Prezes Zarządu Senior Apartments. Wśród osób, które jako pierwsze wybrały Senior Apartments są zarówno osoby potrzebujące w pewnym stopniu wsparcia i opieki, jak i osoby w pełni samodzielne, które nie mogły dotychczas znaleźć odpowiadającej im formy zamieszkania.

„Różnorodność motywacji, która spowodowała wybór apartamentów senioralnych ewidentnie wskazuje na to, że wprowadzając naszą ofertę na rynek spełniliśmy realne potrzeby. Podczas rozmów z naszymi Klientami spotykaliśmy się zarówno z rozczarowaniem formami opieki oferowanymi przez placówki typu dom opieki czy ZOL, jak także z całkowitym odrzuceniem tego typu oferty„ –  podsumowuje Rafał Kunicki.

www.seniorapartments.pl


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.