Uchwyt łazienkowy

Uchwyt ścienny uchylny DUO jest rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych, bądź wymagających pomocy przy wykonywaniu codziennych czynności. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w łazienkach i toaletach. Osoby starsze, bądź z ograniczeniami ruchowymi często potrzebują pomocy podczas korzystania z toalety, lub wykonywania czynności higienicznych. Nie zawsze jest to dla nich sytuacja komfortowa. Zamontowanie uchwytu, który umożliwi im wsparcie się i utrzymanie równowagi, z pewnością poprawi komfort czynności wykonywanych na co dzień oraz umożliwi rezygnację z udziału w nich osób postronnych. Jeśli natomiast pomoc drugiej osoby jest niezbędna, może w znaczny sposób ją odciążyć.

Uchwyt można składać do pozycji pionowej oraz bez problemu rozłożyć do pozycji poziomej. Jest to niewątpliwa zaleta, biorąc pod uwagę fakt, iż z łazienek korzystają zwykle osoby o różnej sprawności, zatem niektórym z nich taki uchwyt nie jest potrzebny, a może wręcz przeszkadzać. Jego długość (70 cm) jest optymalna dla osób z różnymi dysfunkcjami, a jednocześnie nie zabiera wiele przestrzeni. Materiał wykonania to metal pokryty chromem, dzięki czemu jest nie tylko wytrzymały, ale również estetyczny oraz łatwy do utrzymania w czystości. Powierzchnia nie wymaga używania specjalnych detergentów. Uchwyt, ze względu na swoje przeznaczenie, musi posiadać wytrzymały sposób przytwierdzania do ściany. W tym przypadku, jest on stabilny, gdyż posiada trzypunktowy system mocowania oraz platformę ścienną o optymalnych rozmiarach (18,1cm / 13 cm). Zestaw do mocowania należy zamawiać oddzielnie, gdyż istnieje potrzeba dopasowania go do rodzaju ściany.

Można zdecydować się na cały zestaw wyposażenia, w który wchodzi uchwyt na papier toaletowy, lub taki uchwyt z przyciskiem do spuszczania wody i przyciskiem funkcyjnym. Mając na celu dobro i komfort osób, które będą z nich korzystać warto zdecydować się na produkty funkcjonalne i trwałe. Uchwyt ścienny DUO doskonale łączy te dwie cechy.

Producent: HEWI Polska

Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.