Aktywny senior

Sport to zdrowie. Każdy to powie. Dzięki temu, że się ruszamy i prowadzimy aktywny tryb życia, możemy zachować zdrowie i uniknąć wielu chorób cywilizacyjnych. Szczególnie ruch polecany jest osobom w podeszłym wieku. Ich wydolność i  układ krążenia będą lepiej pracowały jeśli senior będzie podejmował jakikolwiek wysiłek.

Oczywiście, nie jest tutaj mowa o wyczynowym uprawianiu sportu. Chodzi o drobne czynności związane z ruchem takie jak spacerowanie czy jazda na rowerze. Dzięki tym czynnościom można rozruszać cały organizm, który zaczyna lepiej funkcjonować. Dość, że taka osoba uprawiająca sport nie wygląda na swój wiek, to jeszcze jest pełna energii.

Modny Nodric Walking
Prawdziwą furorą w ostatnim czasie okazał się Nordic Walking czyli chodzenie z kijkami. Jest to dziwny sport. Takie osoby często wyglądają tak jakby brakowało im śniegu i nart. Jednak, nie ma w tym nic śmiesznego, ponieważ uprawianie takiego sportu wpływa pozytywnie na nasz organizm i nasze ciało. Taki sport został okrzyknięty sportem dla seniora. Przede wszystkim dlatego, że nie obciąża zbytnio organizm. Nawet osoby, które są już w bardzo podeszłym wieku mogą na jego uprawianie się zdecydować. Dzięki takiej formie aktywności, starsza osoba będzie mogła poprawić krążenie, działanie układu oddechowego oraz kondycję fizyczną. Takie efekty można uzyskać, ponieważ sport uprawiany jest na świeżym powietrzu. Dzięki temu, można będzie w bardzo dobry sposób dotlenić swój organizm.

Zaletą Nordic Walkingu jest to, że można go uprawiać w grupie. Nasza babcia może umówić się z koleżanką na takie spacery z wykorzystaniem kijków. Nie będzie jej się wtedy nudziło. Sport ten można uprawiać z różna intensywnością. Można chodzić i szybko i wolno. Dlatego też, każdy może dostosować tempo do swoich potrzeb i możliwości fizycznych. Ważne aby po prostu chodzić. Nasze mięśnie nie będą wtedy zastane, a zyska na tym cały nasz organizm.

Warto podkreślić, że kijki do nordic walkingu zapobiegają nadwerężaniu stawów i pomagają poprawić równowagę. Na te dwa aspekt starsze osoby bardzo często narzekają. Rozpoczynając uprawianie takiego sportu, będą mogły zniwelować swoje problemy. Dzięki temu, uzyskać będzie można wysokie zadowolenie z tego jak taka osoba będzie funkcjonowała. Przez dłuższy czas będzie samodzielna. A to dla seniora jest bardzo ważne, aby wykazywać się taką aktywnością, aby nie obciążać rodziny opieką. Warto więc zafundować swojej babci lub dziadkowi takie kijki, dzięki którym będą mogli poprawiać sprawność fizyczną i cieszyć się z pełnego zdrowia.

Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.