Centrum Rehabilitacyjno - Opiekuńcze w Prabutach 100 miejsc - w budowie. Poszukiwani inwestorzy, operatorzy

Dodany
2018-01-17 12:02
przez Tomek
Szanowni Państwo,

Jesteśmy właścicielami dwóch budynków o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 4,6 tyś m2, zlokalizowanych przy ul. Kuracyjnej w Prabutach w województwie pomorskim, znajdujących się na terenie leśnego kompleksu szpitalnego, w którym znajdują się specjalistyczne oddziały, ambulatoria i liczne pracownie diagnostyczne. W połowie stycznia 2018r. uzyskaliśmy pozwolenia na budowę i możemy przystępować do ich modernizacji na cele CENTRÓW OPIEKUŃCZO – REHABILITACYJNYCH. Oba obiekty posiadają kondygnacje podziemne, dwie naziemne + użytkowe poddasza. Budynek "C" ma powierzchnię 2037,12 m2 powierzchni użytkowej, a budynek "T" 2585,43m2.

POSZUKUJEMY DOŚWIADCZONEGO INWESTORA, WSPÓLNIKA, PARTNERA, NABYWCY który razem pomoże nam zrealizować tę inwestycję do końca, bądź ją od nas przejmie w całości i uruchomić nowoczesny ośrodek dla 100 pensjonariuszy.

Kompleks szpitalny powstał w latach 1928 – 1932 w bardzo dogodnym terenie o charakterze uzdrowiskowym, w lesie sosonowym, na piaskach. Te walory sprawiły, że po wojnie postanowiono go przekształcić w Państwowe Sanatorium Przeciwgruźlicze. W 1993 roku na bazie Sanatorium utworzono Specjalistyczny Pneumologiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, a później Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej zapewniający obecnie wiele usług medycznych m.in. z zakresu: chorób wewnęrznych, chirurgi ogólnej, chirurgii klatki piersiowej, chirurgii onkologicznej, chorób płuc, onkologii, gruźlicy i chorób płuc. W najbliższym sąsiedztwie świadczone są również usługi ambulatoryjne oraz diagnostyka, laboratoryjna, mikrobiologiczna, histopatologiczna, endoskopowa, rentgenowska, ultrasonograficzna i tomografii komputerowej.

Dysponujemy trzema działkami: 67/7, 67/15 i 67/5 o łącznej powierzchni 4984m2, ale mamy dodatkowo możliwość korzystania z części terenów sąsiadujących z budynkami należących do samorządu i szpitala na cele parkingowe i dróg dojazdowych.

W drugiej połowie stycznia zostało wydane pozwolenie na przeprowadzenie modernizacji obu budynków na cele placówki opiekuńczej dla osób starszych z pełnym zapleczem sanitarnym, gastronomicznym z projektem spełniającym wszystkie rygorystyczne wymogi obowiązujące w Unii Europejskiej. Część jednego z budynków zostanie dostosowana również pod gabinety lekarskie i usługi zewnętrzne. Dostępne są w bezpośrednim sąsiedztwie obu budynków wszystkie media: woda, gaz, energia elektryczna i cieplna z nowoczesnej, lokalnej kotłowni.

Budynki na dzień dzisiejszy mają wymienioną stolarkę okienną i częściowo wyremontowane dachy. Na co warto zwrócić szczególną uwagę to architektura i walory użytkowe budynków, ich rozmach i pierwotne dostosowanie do pełnienia funkcji z zakresu służby zdrowia wedle najwyższych standardów, które nawet dziś, po 80 latach są rzadkością. Szerokie korytarze i wysokie kondygnacje zapewniają komfort i dają poczucie przestrzeni.

W najbliższych tygodniach planujemy rozpoczęcie remontu i doprowadzenie budynków do jesieni b.r. do stanu deweloperskiego. Z uwagi na charakter budynków i ich lokalizację zleciliśmy wykonanie projektu pod kątem specjalistycznej opieki nad osobami starszymi, jednak każdy inwestor może jeszcze z łatwością wdrożyć swoje własne pomysły gdyż zadbaliśmy o to by projekt przy jednoczesnym spełnianiu surowych wymogów, był maksymalnie elastyczny i podatny na pewne modyfikacje na etapie wykonawczym.

Popyt na wysokiej jakości, specjalistyczną opiekę krótko i średnioterminową dla osób starszych, rośnie w Polsce dynamicznie czego najlepszym dowodem są nowo otwierane ośrodki jak "Angel Care" we Wrocławiu czy ośrodek "Origin" w Otwocku, który będzie dostępny dla pacjentów w połowie 2018. Dlatego jesteśmy przekonani, że taka inwestycja ma głęboki sens i zapewni długofalowy i bezpieczny zysk tym bardziej, że tego typu obiekty są nabywane szczególnie chętnie przez fundusze inwestycyjne jako lokata kapitału o wysokim poziomie zwrotu przy stosunkowo niskim stopniu ryzyka.

Warto jeszcze dodać, że Prabuty to urokliwe, niespełna 10tysięczne miasteczko w odległości półtorej godziny drogi samochodem i niespełna godzinę drogi pociągiem od Gdańska. Położone jest pośród jezior i lasów. Posiada rozwinięte usługi i handel.

Jesteśmy otwarci na wiele opcji od spółki, po całkowitą sprzedaż. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny.
Dodany
2018-01-17 12:05
przez Tomek
Telefon: +48 508 964 307
e-mail: tokida&wp.pl

Twoja odpowiedź


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.