Kiedy i gdzie?

Dodany
2017-09-13 15:09
przez Zbych
Moje uszanowanie!
Czy ktoś z Państwa orientuje się kiedy w tym roku ma się odbyć Jarmark Kreatywności dla seniorów? Ja wiem jedynie, że ma być standardowo w Warszawie. Może ktoś posiada bliższe informacje na ten temat?
Z pozdrowieniami - Zbych
Dodany
2017-09-18 15:12
przez K.K
Dla Pana, wszystkie informacje na temat Jarmarku w poniższym artykule:

Już 1 października 2017 r. z inicjatywy Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” warszawscy Seniorzy, w towarzystwie swoich rodzin, będą mogli uczestniczyć i miło spędzać niedzielny czas podczas kolejnego już JARMARKU KREATYWNOŚCI, czyli corocznego pikniku rodzinnego finału Warszawskiego Tygodnia Seniora. Okazją do organizacji tego wydarzenia jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Cały program jarmarku odbywać się będzie w Ogrodzie Saskim i trwać będzie w godzinach od 11:00 do 16:00.Głównym celem pikniku jest uświadomienie Seniorom, że jesień życia wcale nie musi być szara i nudna. Aby temu dowieść, organizatorzy imprezy zadbali o to, żeby tego dnia nie zabrakło ulubionych zajęć dla nikogo. Program tegorocznego wydarzenia jest bardzo ciekawy i zróżnicowany. W harmonogramie m. in.: występy scenicznie znanych i lubianych, informacje o ofercie organizacji seniorskich i proseniorskich oraz firm i instytucji, w tym również portalu i fundacji www.domyopieki.pl. Wystawcy na JARMARKU zaprezentują szeroką ofertę usług i produktów odpowiadających na potrzeby osób starszych - od biur podróży, banków po Kluby Seniora i Ośrodki Pomocy Społecznej. Dla wszystkich zainteresowanych dostępne będą stanowiska z możliwością dokonania nieodpłatnych badań bądź konsultacji np. badanie słuchu, poziomu tkanki tłuszczowej, glukozy czy ciśnienia jak również można będzie zasięgnąć porady ekspertów: lekarzy, fizjoterapeutów i psychologów. Aby rozruszać szare komórki seniorzy będą mogli sprawdzić się w grach planszowych, ćwiczeniach pamięci i koncentracji. Ciekawi nowych technologii będą mogli skorzystać z lekcji obsługi komputera, tabletu czy aparatu. Nie zabraknie też tematu bezpieczeństwa osób starszych, szczególnie w mieście. Policjanci z Komendy Stołecznej podpowiedzą seniorom jak unikać czyhających na nich zagrożeń, a specjaliści udzielą bezpłatnych porad prawnych. Osoby starszeczekają też specjalne atrakcje tj. Miasteczko i Warsztaty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Nie zabraknie okazji do aktywności fizycznej jak zajęcia z samoobrony, pokaz chińskich ćwiczeń energetycznych, joga śmiechu, trening Nordic Walking, warsztaty bezpiecznej jazdy na rowerze czy zawody sportowe.
Na seniorów czekają spotkania z literaturą, wernisaże prac plastycznych i fotografii wykonanych przez seniorów, warsztaty plastyczne, warsztaty kaligrafii a także specjalna oferta teatralna. Jednym słowem, dla każdego coś miłego!
Nieodłącznym elementem Święta Seniorów są występy artystyczne i wspólna zabawa. Przy pokazie tańca orientalnego, seniorzy wejdą w klimat muzyczny. Planowane są też popisy wokalnych laureatów festiwalu piosenki retro im. Mieczysława Fogga, aby na koniec rozgrzać parkiet podczas retro potańcówki i występu znanej wszystkim seniorom-melomanom DJ Wiki.
Nie zabraknie również poczęstunku w postaci kawy, herbaty czy czegoś słodkiego.Jak zachęcają do uczestnictwa sami organizatorzy?

- Międzynarodowy Dzień Osób Starszych to nie tylko święto seniorów, ale też ich rodziny, przyjaciół i sympatyków - okazja do podziękowania im za obecność, mądrość, doświadczenia i pogodę ducha, którymi na co dzień się z nami dzielą. Wszyscy są tu mile widziani!

Jesteś seniorem? Przyjdź koniecznie i weź ze sobą bliskich - sąsiadów, znajomych, dzieci, wnuki. Lub przyjdź sam - na miejscu poznasz mnóstwo ciekawych świata Seniorów takich jak Ty! Jesteś bliskim seniora? Weź go pod rękę i zaprowadź do Ogrodu Saskiego, aby wspólnie świętować jego Dzień.

Do zobaczenia 1 października w Ogrodzie Saskim!

Imprezie rokrocznie patronują: Rzecznik Praw Obywatelskich, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Spodziewana liczba uczestników w tym roku to min. 3 000 osób.

Podczas Jarmarku, na stoisku portalu dostępne będą bezpłatne egzemplarze Informatora Ogólnopolskiego "Domy Opieki i Sanatoria".


Twoja odpowiedź


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.