Sopockie Targi Seniora - zapraszamy!

Dodany
2016-10-17 14:58
przez K. Sobkowicz
Sopockie Targi Seniora coraz bliżej

22 i 23 października już po raz siódmy odbędą się Sopockie Targi Seniora. To miejsce gdzie można zapoznać się z różnorodną ofertą produktów i usług odpowiadających na potrzeby i oczekiwania osób starszych. Ważnym dopełnieniem targów są bezpłatne badania, porady ekspertów, warsztaty i pokazy.

Swoją ofertę przedstawią zarówno firmy reprezentujące różne branże: medyczną, rehabilitacyjną, usług opiekuńczych, turystyczną, wypoczynkową, edukacyjną, kosmetyczną, finansową jak i organizacje społeczne działające na rzecz poprawy jakości życia osób starszych.

- Życie seniorów tak jak każdego z nas ma różne barwy i odcienie. Są wśród nich osoby aktywne, pełne witalności i chęci rozwoju, jak również osoby niesamodzielne wymagające wsparcia i opieki - mówi Anna Jarosz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, pomysłodawca i współorganizator Sopockich Targów Seniora. Dzięki różnorodnej ofercie, na targach każdy znajdzie coś dla siebie.

Osoby odwiedzające targi będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań, m.in. gęstości kości, badania EKG, wzroku, słuchu, stóp, skóry, poziomu cukru, cholesterolu, tkanki tłuszczowej, pomiaru wagi ciała i BMI. Eksperci zachęcać będą do zdrowego, racjonalnego odżywiania i aktywności fizycznej a lekarz rehabilitacji będzie udzielał porad w zakresie profilaktyki bólów krzyża.

- Podczas targów będziemy zachęcali seniorów do stworzenia swojego Pudełka Życia - mówi Anna Jarosz. To niewielkie opakowanie opatrzone specjalną naklejką, z kartą informacyjną w środku, która zawiera informacje ważne dla sprawnego przeprowadzenia akcji ratunkowej.

Nie zabraknie również atrakcji kulturalnych i rozrywkowych. Zobaczymy pokazy tańców w różnych stylach, gimnastyki, tai-chi, samoobrony a także specjalny pokaz gimnastyki artystycznej oraz występ kabaretu Senior-i-Ta. W niedzielę o godz. 15.00 na zakończenie targów wystąpi zespół Retro Voice, który zaprasza na zabawę taneczną w rytm przebojów z lat 60 tych i 70 tych, m.in. zespołu Abba.

Dla Pań przygotowany będzie specjalny Kącik mody i urody, gdzie będzie można kupić modą odzież za niewielką cenę, wykonać profesjonalny makijaż, nauczyć się zdobienia paznokci i wziąć udział w profesjonalnej sesji fotograficznej.

- W niedzielę odbędzie się konkurs „Kapelusze Pełne Słońca”, w którym będzie można wygrać atrakcyjne nagrody - mówi Agnieszka Niedałtowska, koordynator 7 Sopockich Targów Seniora. Zachęcamy do przygotowania pięknego kolorowego kapelusza przystrojonego kwiatami, owocami czy innymi ozdobami i zaprezentowania go na scenie. Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie, prosimy o zgłoszenie się w niedzielę do godz. 12.00 do Punktu Informacyjnego targów.

Organizatorzy zachęcają również do zabrania wygodnego stroju i butów na zmianę aby skorzystać z ciekawych zajęć ruchowych: gimnastyki usprawniającej, nauki tańca country, orientalnego, samoobrony i tai chi. Polecają również warsztaty ogrodnicze, z dietetykiem, obsługi laptopów, tabletów i smartfonów, trening pamięci a także warsztaty artystyczne.

Jarmark Zdrowego Żywienia, degustacje, gry planszowe, kiermasz taniej książki ... Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji jakie czekają na seniorów i ich rodziny podczas 7 Sopockich Targów Seniora. Trzeba po prostu przyjść i zobaczyć.

7 Sopockie Targi Seniora odbędą się w Hali 100-lecia Sopotu przy ul. Goyki 7, 22 i 23 października w godz. 10.00-16.00. Wstęp wolny.

Twoja odpowiedź


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.