Dom Pomocy Społecznej

Jagodowa 2

05-092, Sadowa

22 751 36 39

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%

Opis placówki

Dom Pomocy Społecznej w Sadowej funkcjonuje od 1993 roku. Jest miejscem stałego pobytu dla 100 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dom położony jest na obrzeżach Kampinoskiego Parku Narodowego. Jest to wyjątkowo urokliwe miejsce, stwarzające pod względem przyrodniczym i klimatycznym optymalne warunki życia i terapii mieszkańców. Bliskość Warszawy daje możliwość łatwego korzystania z dóbr kulturowych i cywilizacyjnych, co regularnie jest praktykowane, w postaci wycieczek do muzeów, na imprezy kulturalne, festyny, festiwale itp. Usytuowanie Domu wśród zabudowań należących do mieszkańców wsi Sadowa jest także bardzo korzystne z punktu widzenia uspołeczniania naszych podopiecznych, ponieważ taki kontakt integruje osoby niepełnosprawne ze „społecznością otwartą”, a ta uczy tolerancji i zaufania w stosunku do osób niepełnosprawnych.

Ogrodzony, zielony teren, na którym znajduje się DPS ma ponad 3 ha powierzchni. W skład DPS wchodzą budynki służące celom mieszkalnym, gospodarczym, administracyjnym i terapeutycznym. Placówka posiada własną oczyszczalnię ścieków, własne ujęcie wody, gaz, agregat prądotwórczy, pralnię oraz kuchnię. Stale podnoszony jest standard świadczonych usług, dzięki wykonaniu wielu prac remontowych, adaptacyjnych i inwestycyjnych. Wykonane prace i dokonane zakupy miały na celu likwidowanie barier architektonicznych, poszerzenie oferty terapeutycznej, usprawnienie organizacji pracy i zwiększenie bezpieczeństwa domowników.

W części mieszkalnej domu do dyspozycji mieszkańców znajduje się 33 pokoje, 2 i 3 osobowe spełniające standardy powierzchniowe. Pokoje wyposażone są w tapczany i łóżka (zależnie od potrzeb zamieszkujących je osób), w szafy, szafki, krzesła lub fotele. W miarę  możliwości personel stara się uwzględniać indywidualne upodobania mieszkańców. Na każdej kondygnacji znajdują się łazienki wyposażone w wanny i prysznice oraz w podstawowy osprzęt ułatwiający kąpiel osobom niepełnosprawnym (uchwyty, specjalna wanna itp.). Toalety są usytuowane we wszystkich częściach domu tak, aby były łatwo dostępne dla każdego. Z myślą o osobach mniej sprawnych zainstalowano windę, a na korytarzach zamontowano specjalne uchwyty które ułatwiają bezpieczne przemieszczanie się. Dom dysponuje pokojami dziennego pobytu oraz dużym słonecznym  tarasem. Sprawniejsi mieszkańcy bardzo chętnie przebywają w kawiarence gdzie prowadzone są różne formy zajęć rehabilitacyjnych i kulturalno – oświatowych. Ponadto do dyspozycji mieszkańców jest kaplica, przestronna jadalnia, pralnia, gabinet doraźnej pomocy medycznej, izolatka oraz  pracownie terapeutyczne.

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.