Pałac dla Seniora

Zygmunta Krasińskiego 7

05-071, Sulejówek

22 783 96 10 / 666 997 122

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

100
1,2
4000
Dom polecany przez Centrum DoradztwaWolne miejsca

Opis placówki

Poznając i obserwując wnikliwie rynek opieki nad osobami starszymi, podjęliśmy decyzję o otwarciu drugiej naszej placówki opiekuńczej. Posiadamy ponad 17-letnie doświadczenie związane z tematyką senioralną. Przez cały ten czas zdobywaliśmy nowe doświadczenia i pozyskiwaliśmy wiedzę na trudne tematy opieki, pielęgnacji i podejścia do osób w wieku starszym. Dzięki temu obecnie możemy oferować godne warunki dla Seniorów, odpowiadając w pełni na ich indywidualne potrzeby. Odpowiednia opieka, troska i szacunek to pojęcia podstawowe w naszej pracy. Fundamentalnym elementem naszego prawidłowego funkcjonowania jest również odpowiednio wykwalifikowany personel, który świadczy pomoc na najwyższym poziomie.

Nasz dom dysponuje pokojami 1 i 2- osobowymi, każdy z odrębną łazienką. Cały obiekt pozbawiony jest wszelkich barier architektonicznych. Dla bardziej wymagających oferujemy pokoje typu apartament z komfortowym wyposażeniem i możliwością własnej aranżacji. Dla wszystkich mieszkańców oddajemy do użytku ogólnodostępną, przestronną jadalnię oraz salę dzienną. Do dyspozycji Podopiecznych jest odrębna sala do terapii zajęciowej i oczywiście w pełni wyposażone sale rehabilitacyjne. Dla Pensjonariuszy potrzebujących czynnej modlitwy, dom oferuje otwartą kaplicę, gdzie odbywają się nabożeństwa i msze święte.

Jako nowo powstały dom opieki wyróżnia nas długoletnie doświadczenie w opiece stacjonarnej, indywidualne podejście do każdego Pensjonariusza, wysoka jakość oferowanych usług oraz możliwość pełnej rehabilitacji. Do tego posiadamy własną kuchnię, gdzie posiłki przygotowywane są według zaleceń dietetyka, a całość dopełnia wysoki standard wykończenia obiektu. Lokalizacja domu pozwala w pełni korzystać z czystego powietrza, a duży ogród z jeziorkiem w całości dostępny dla mieszkańców sprawi, że pobyt u nas będzie wyjatkowy. 

Nasz obiekt położony jest w spokojnej, zielonej okolicy, nieopodal parku w miejscowości Sulejówek. Oddalony od Warszawy ok. 20 km, natomiast od stacji PKP Sulejówek- Miłosna kilkaset metrów, co daje możliwość bardzo sprawnego i szybkiego połączenia.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom, oferujemy pobyty krótko i długoterminowe dla osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Do każdego z naszych podopiecznych podchodzimy indywidualnie i dokładamy wszelkich starań aby czuli się jak najlepiej i mogli realizować u nas swoje pasje.

Karta informacyjna

Typ placówki

Placówka dla
kobiet   mężczyzn   dzieci  
Pobyt:
krotkoterminowy   długoterminowy   dzienny  
Placówka dla:
osób starszych   somatycznie chorych   niepełnosprawnych intelektualnie  
niepełnosprawnych fizycznie   psychicznie chorych     
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie   chorych na Alzheimera   chorych na Parkinsona   dla osób leżących  
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
Placówka nie przyjmuje osób:
w stanach terminalnych, obłożnie chorych, agresywnych
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
Sposób rejestracji:
NZOZ   ZOL   DPS   wpis do rej. wojewody   pensjonat   zakład wykonujący działalność leczniczą
Numer wpisu
000000197026
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 100 osób
Ilość kondygnacji
parter   2 kondygnacje   3 kondygnacje   4 kondygnacje lub więcej  
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier)   częściowo     
winda, łazienki dla osób niepełnosprawnych
Winda:
tak nie
Pokoje:
1-   2-   3-   4-   5-   6-  
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza   Telewizor   Radio   Telefon   Własne meble  
łóżko rehabilitacyjne z materacem przeciwodleżynowym
Wyżywienie:
śniadanie   2 śniadanie   obiad   podwieczorek   kolacja  
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych  
napoje wg potrzeb   owoce wg potrzeb   diety wg zaleceń lekarza  
Warunki sanitarne::
wszystkie pokoje z łazienkami  
Warunki bytowe:
jadalnia   osobny pokój dzienny   biblioteka   gabinet zabiegowy  
pracownia terapii zajęciowej   sala rehabilitacyjna  
Teren wokół domu
taras   ogród   park   las   woda  
Lokalizacja domu
centrum    peryferia   wieś  
ośrodek znajduje się w Sulejówku który nazywany jest zielonymi płucami Warszawy.
Usytuowanie domu
wolnostojący  
Dodatkowe walory obiektu
nowo powstały obiekt o wysokim standardzie wykończenia, duży ogród

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz lekarz internista - wizyta 2 raz w tygodniu
lekarz psychiatra
- wizyta 1 raz w tygodniu
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: 2, opiekunek: 7
w nocy - pielęgniarek: 1, opiekunek: 3
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
kinezyterapia, hydroterapia, elektroterapia, magnetoterapia, laser, ultradźwięki
Sprzęt rehabilitacyjny
UGUL, rotory do kończyn górnych i dolnych, tor do nauki chodu, drabinki, ławeczki, stół do masażu, tablica do ćwiczeń manualnych
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii
arteterapia, muzykoterapia, biblioterapia, zajęcia relaksacyjne, treningi pamięci, terapia wykorzystująca gry i zabawy

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność   70% świadczeń  
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
4000 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
W ramach opłaty za pobyt:
leki   pampersy    lekarz   rehabilitacja  
Dodatkowe płatności
Uwagi dot warunków przyjęcia

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

To nie jest dom, gdzie się przechowuje staruszków, tylko jest to dom pełen życia. Moja mama spędziła tu półtora roku. Obydwie byłyśmy z tego pobytu bardzo zadowolone. Ona miała serdeczna i troskliwą opiekę, a ja spokój w duszy, ze ona jest bezpieczna i ma komfortowe warunki. Stosunek opiekunów do pensjonariuszy jest nacechowany empatia i osobistym zaangażowaniem. Ładny dom potrafi zbudować każdy, ale potem trzeba wypełnić go dobrymi pracownikami I stworzyć taka atmosferę, ze ludzie czują się tu członkami jakiejś społeczności. Kiedy ktoś psioczy na jakieś niedociągnięcia, mogę tylko powiedzieć, że nie ma miejsc idealnych. Trzeba raczej doceniać, co ci ludzie robią dla naszych najbliższych, czego my nigdy nie bylibyśmy w stanie sami zrobić. Pobyt tu nie jest tani, ale to jest też cena naszej wolności, by dalej móc pracować i poświęcać się naszym dzieciom i reszcie rodziny. Z czystym sercem polecam to miejsce wszystkim, którzy chcą, by ich najbliżsi na finiszu mogli żyć w naprawdę w godnych warunkach. Dziękuję bardzo całemu zespołowi Palacu dla Seniora.

Małgorzata Matzke 2020-01-19

Najwspanialsze miejsce jakie mogłam sobie wymarzyć dla mojej 96-cio letniej cioci. Właściwie to same plusy: cudowny personel z mądrymi i wrażliwymi ludźmi, piękne wnętrze przystosowane jak żadne inne dla osób z obniżoną sprawnością. Prawdziwe "Pałacowe" korytarze pozwalające na swobodne poruszanie się wielu osób na wózkach. Pięknie i komfortowe pokoje no i co niebagatelne doskonałe jedzenie ( i nie jest to moje zdanie lecz podopiecznych z którymi często siadam do stołu). Wiele atrakcji , codzienne rehabilitacje i terapia zajęciowa, regularna muzykoterapia oraz częste koncerty i występy np. dzieci z Domu Kultury sprawiają, że ciocia czuje się w pałacu doskonale. My odwiedzający mamy do dyspozycji kuchnię z kawą i herbatą, luksusowe toalety, a w zimie nawet szatnie dla tych którzy chcą z niej korzystać. Pałac przeszedł wszystkie moje oczekiwania. Ciocia jest w nim od początku stycznia a ja dotychczas nie miałam ani jednego powodu do niezadowolenia.

Kasia Kopacka 2018-07-15

Moja mama przebywa w Pałacu od 6 miesięcy. Zyskałyśmy spokój, a to w chorobie i przemijaniu jest najważniejsze. Jeżdżę do nie spokojna, bo wiem, że ma komfortowe warunki i bardzo dobra opiekę. Cieszę się, że ma dużo zajęć, ale też nie ma przymusu chodzenia na nie. Po prostu jest empatia i przede wszystkim rozumienie potrzeb mojej mamy. Podoba mi się, że rehabilitanci prowadzą również zajęcia na świeżym powietrzu, a na spacery wychodzą poza teren Pałacu. Miłe jest to, że gdy przyjeżdżam nie czuję się intruzem, do pokoju zajrzy pielęgniarka czy rehabilitant i możemy chwilę porozmawiać. Wiem wtedy na bieżąco, co dzieje się z moją mamą, co robiła, jak się czuje.

Spokojna 2018-06-21

Bardzo polecam! Moi Dziadkowie i ja jesteśmy zachwyceni zarówno profesjonalną, troskliwą opieką, bardzo dobrymi posiłkami jak i wspaniałymi, niezwykle komfortowymi pokojami oraz wnętrzami. Jestem spokojna o bezpieczeństwo i wygodę moich Dziadków. Nad ich zdrowiem czuwa cały sztab specjalistów oraz terapeutów, polecam zwłaszcza zajęcia ruchowe na specjalnie przystosowanej sali do rehabilitacji, moja Babcia właśnie na nowo uczy się chodzić, postępy widać z tygodnia na tydzień. Dziadkowie czują się jak sanatorium, nie w "tradycyjnym"domu seniora, są radośni i zadowoleni z życia, i bardzo zajęci najróżniejszymi zajęciami :), mają też całe grono nowych znajomych :) W Pałacu mają swój bardzo duży, świetnie wyposażony pokój z łazienką dzięki czemu mają prawdziwie domowe warunki.

Karolina K 2018-06-20

Zdecydowanie polecam! Moja mama przebywa w Pałacu od 6 miesięcy. Zyskałyśmy spokój, a to w chorobie i przemijaniu jest najważniejsze. Jeżdżę do mamy spokojna, bo wiem, że ma komfortowe warunki i bardzo dobrą opiekę. Cieszę się, że ma dużo zajęć i prowadzący dbają, aby w nich uczestniczyła, ale nic na siłę. Po prostu jest empatia i przede wszystkim rozumienie potrzeb mojej mamy. Podoba mi się, że rehabilitanci prowadzą również zajęcia na świeżym powietrzu, a na spacery wychodzą poza teren Pałacu. Miłe jest to, że gdy przyjeżdżam nie czuję się intruzem, do pokoju zajrzy pielęgniarka czy rehabilitant i możemy chwilę porozmawiać. Wiem wtedy na bieżąco, co dzieje się z moją mamą, co robiła, jak sie czuje. Minus - jest piękny teren zielony i szkoda, że jest mało dużych parasoli z ławkami i stołami, zwłaszcza, że personel dba aby mieszkańcy spędzali dużo czasu na świeżym powietrzu.

Spokojna 2018-06-20

Świetny dom opieki! Aż ciężko go tak nazywać ponieważ moja mama twierdzi, że jest w sanatorium... Chyba jej opinia tu jest najważniejsza a jak to dzisiaj określiła czuje się tam jak "pączek w maśle". Bardzo miła atmosfera i ogrom zajęć dodatkowych dla pensjonariuszy. Najwyższy standard wykończenia i przepyszna kuchnia. Posiłki są gotowane na miejscu i rodzina / odwiedzający także mogą korzystać z menu obiadowego co bardzo się sprawdza przy weekendowych odwiedzinach. Oby tak dalej!

Antoni 2018-06-18

Polecam! Moja mama jest w Pałacu dla Seniora od kilku miesięcy. Obserwuję pracę opiekunów, pielęgniarek, całego personelu. Pensjonariusze są zadbani, czyści, nakarmieni, otrzymują pomoc jeżeli sami nie dają sobie rady z codzienną obsługą. Osoby opiekujące się pensjonariuszami są miłe i serdeczne dla podopiecznych. Obserwuję pracę całego personelu odwiedzając mamę o różnych porach. W każdej też chwili telefonicznie otrzymuję potrzebne informacje o stanie zdrowia i kondycji mamy. Pomieszczenia są czyste, teren zadbany, jedzenie smaczne i odpowiednie dla pensjonariuszy.

Agnieszka Milbrandt 2018-06-18

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.