Środki ostrożności w Willi Trojany

Sami o sobie mówią: Wyjątkowy kompleks, w którym zapewniamy seniorom całodobową opiekę, spokój oraz rozrywkę. Przyjazna, domowa atmosfera, fachowy personel, poczucie bezpieczeństwa. Dla nas każdy podopieczny jest najważniejszy. Wystarczy przyjechać bo warto z nami być.

Epidemia koronawirusa w Domach Opieki jest bardzo dużym wyzwaniem dla personelu oraz podopiecznych. Podobnie tutaj, w Domu Opieki Willa Trojany, oddalonym ok. 100 km od Warszawy. Obecnie niezwykle ważna jest odpowiedzialność personelu. Dom opieki dokłada wszelkich starań, aby uchronić wszystkich swoich podopiecznych przed ryzykiem zarażenia. Codzienna profilaktyka polega na systematycznym pomiarze temperatury ciała pielęgniarek, opiekunek oraz pracowników administracji. Wprowadzono zasadę, która ma na celu dopilnować, aby osoby pracujące w Domu Opieki tworzyły stały zespół.

Epidemia powoduje strach, który dom stara się eliminować w miarę możliwości. Personel zaopatrywany jest w środki ochrony ( fartuchy ochronne, maski, rękawiczki). Główny nacisk nakładany jest na dezynfekcje przedmiotów i miejsc newralgicznych. Opieka lekarska odbywa się głównie na zasadzie teleporady. W wyjątkowych sytuacjach pensjonariusze umawiani są z lekarzem rodzinnym na określoną godzinę, na spotkanie bezpośrednie.

Pensjonariusze wiedzą co się dzieje obecnie wokół i jednocześnie są świadomi powagi sytuacji spowodowanej COVID-19. Aby nie pozostali z tym sami, uczestniczą w pogadankach dotyczących powstałej sytuacji epidemiologicznej w kraju. Mają stały dostęp do aktualnych wiadomości za pomocą telewizji i Internetu. Na chwilę obecną kontakt z rodzinami jest telefoniczny oraz za pomocą wykorzystania nowych technologii teleinformatycznych ( rozmowa poprzez messenger i wideo rozmowa). Wsparcie psychologiczne pensjonariusze otrzymują poprzez teleporadę z psychologiem. Podczas kwarantanny pensjonariusze wykorzystują czas na terapię zajęciową, na ćwiczenia bierne, dostęp do biblioteki, sali rehabilitacyjnej, bilardowej. Organizowane są pogadanki w małych grupach, indywidualne spacery z zachowaniem bezpieczeństwa i środków ochrony.

Willa Trojany pozostaje w stałym kontakcie z Urzędem Gminy, który oferuje swoją pomoc w możliwym do zrealizowania zakresie ( fartuchy ochronne, maseczki ). Dom mimo wszystko jest w stanie przyjmować nowych pensjonariuszy. Nowi mieszkańcy zostają poddani kwarantannie i izolacji przez okres 14 dni od momentu przyjęcia do placówki.
- Staramy się optymistycznie patrzeć w przyszłość. Mamy nadzieję że ten trudny czas dla wszystkich niedługo się skończy i życie wróci do normalności.- podsumowują właściciele placówki.
Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.