W Ząbkach, pod Warszawą, powstaje najnowocześniejszy w kraju szpital psychiatryczny.

Dodany
2017-09-14 10:12
przez jjk
W Ząbkach, pod Warszawą, powstaje najnowocześniejszy w kraju szpital psychiatryczny. Wkrótce pojawią się w nim pierwsi pacjenci.
Szpital to jedna z największych inwestycji w Ząbkach. W podwarszawskim mieście powstaje Mazowieckie Centrum Psychiatrii. Ma to być najnowocześniejszy obiekt w Polsce, a do tego przyjazny pacjentom. W sumie znajdzie się w nim ponad 300 łóżek, centrum rehabilitacyjne oraz oddziały stacjonarne. Będzie też przestrzeń rekreacyjno-sportową – alejki spacerowe, miejsce do gry w tenisa stołowego, czy stanowisko do gry w szachy.

– Obecnie jesteśmy na etapie prac wykończeniowych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Liczymy, że uda się je zakończyć, tak aby w pierwszej połowie przyszłego roku centrum rozpoczęło działalność medyczną
– poinformował prezes zarządu spółki „Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica” Roman Robert Jędrzejczak.

W tej chwili prowadzone są prace wykończeniowie. Montowane są sufity, okładziny i tapety. Powstało już większość dróg i chodników naokoło obiektu. Trwa również sadzienie zieleni. Przy Centrum Psychiatrii będzie ok. 23 tys. roślin oraz prawie 140 drzew.

– Wielkimi krokami zbliża się dzień, w którym działalność Mazowieckiego Centrum Psychiatrii „Drewnica”, a przede wszystkim jego pacjenci przeniosą się do nowego obiektu. Dziś placówka funkcjonuje w kilkunastu budynkach, których historia sięga lat XIX w. Niestety, obecnie zajmowane obiekty nie przystają do standardów XXI w. Dlatego cieszę się, że już wkrótce nasi pacjenci będą mogli być leczeni w nowoczesnych przestrzeniach
– podkreślił prezes zarządu Mazowieckiego Centrum Psychiatrii „Drewnica” Norbert Szczepański.

Inwestycja kosztuje 118 mln zł. Powstaje tuż obok sąsiedniego szpitala w Ząbkach. Budowa trwa od wiosny 2015. Głównym wykonawcą jest firma Budimex S.A.

Twoja odpowiedź


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.