Dom Seniora ŻAR-MED -kreowanie profilu

Dodany
2014-02-17 14:47
przez ŻAR-MED
Witam wszystkich serdecznie.
Chciałbym dzięki Wam uzyskać pomoc w zakresie kreowania profilu naszego domu seniora.
Nasza oferta jest skierowana do ludzi którzy chcą żyć aktywnie.
Nasz oddany personel, pełen cierpliwości, zajmuje się z poświęceniem osobami które wymagają na bieżąco codziennej i troskliwej opieki. Ale robimy wszystko, aby nasi podopieczni byli sprawni, weseli i uśmiechnięci.
U nas trudno przesiadywać całe dnie w pokoju.         
Rodziny odwiedzające swoich bliskich, są zaskoczeni tym, że pensjonariusze naszego domu mają wigor, dalekie plany, nowych przyjaciół i wzrasta u nich aktywność ruchowa. Sprzyja temu motywacyjny program wspólnych planów i zajęć, ustalanie menu wraz obsługą kuchni, programy z aktywnym uczestnictwem, oraz szereg innych zajęć. U nas jest tak, że nie tylko park, spacerek i odliczanie do kolacji.                U nas jest tak, że mieszkańcom brakuje czasem czasu ... .
Zajęcia, ich plan, słowem cały grafik jest ustalany na spotkaniach. Na zasadach demokratycznych wybierane są propozycje np. wycieczek, zajęć gimnastycznych, kącików poezji, śpiewu, tańca i wielu innych. Zwrócić należy uwagę, że takie działania bardzo integrują grupę. Żyje ona bieżącymi sprawami, ludzie mają cel, zajęcie na całe dni i czują się potrzebni innym.
Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie i propozycje - co zrobić aby nasz dom był postrzegany jako ,,dobry'' dom. Co zrobić aby sami pensjonariusze dobrze czuli się w naszym domu. Opinie i porady osób które mają bliskich w takich domach będą bezcenne, gdyż sami wiedzą najlepiej jak taki dom powinien wyglądać/funkcjonować.
Jesteśmy w trakcie naboru kadry: opiekunki, pielęgniarki, recepcjonistki itd. Tu pojawia się kolejny dylemat-kogo wybrać i na co zwrócić uwagę w stosie cv przynoszonych każdego dnia.
Jeśli kogoś zainteresowała propozycja Domu Seniora, proszę kontakt :
Pozdrawiam
Piotr
tel. 884 385 313
email:  marketing@żar-med.pl
www.zar-med.pl
Dodany
2018-03-08 18:58
przez Stanisława
"Rodziny odwiedzające swoich bliskich, są zaskoczeni tym, że pensjonariusze naszego domu mają wigor, dalekie plany, nowych przyjaciół i wzrasta u nich aktywność ruchowa" - mnie to nie dziwi, ponieważ od pewnego czasu zaczęły powstawać nie tylko na Dolnym Śląsku - Nowoczesne Prywatne Legalne Domy Seniora, o standardzie zachodnim. Tzw. "domy starców" wypychane są profesjonalnymi, nowoczesnymi ośrodkami, gdzie pensjonariusze, niejednokrotnie lepiej się czują, niż u siebie w domu. W Polsce mało się pisze o Nowoczesnych Legalnych Placówkach, powstają na wzór innych bardziej rozwiniętych krajów miasteczka dla Seniorów, z zapleczem medycznym, zapleczem rozrywkowym itd. W naszym kraju nadal panuje bardzo negatywna opinia o domach opieki. Czemu tak jest? Jest tak m.in. dlatego, że pamiętają te szare, komunistyczne domy starców, a nie wiedzą, bo się nie interesują zapewne, że powstało kilkadziesiąt zupełnie nowoczesnych ośrodków, gdzie Seniorzy czują się bardzo komfortowo, tak jak w sanatoriach. Pokoje z balkonami, piękne widoki, wieczorki muzyczne, zapoznawcze, wycieczki do teatru, filharmonii, biblioteki, kluby seniora, a przy tym opieka 24h!!! Pora zmienić myślenie!

Twoja odpowiedź


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.