Dom Muzyka Seniora

Kąty, ul. Brzozowa 24

05-532, Baniocha

512 979 897

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

35
1,2
4000
Wolne miejsca

Opis placówki

Choć nowo otwarty Dom przeznaczony jest przede wszystkim dla muzyków, będzie nam bardzo miło gościć również osoby, które zawodowo nie są związane z muzyką, ale po prostu kochają muzykę i chciałyby swoją starość spędzić w środowisku muzycznym.

Naszym głównym celem oprócz zaspokajania potrzeb bytowych mieszkańców jest stworzenie prawdziwie przyjaznej i rodzinnej atmosfery, zapewnienie fachowej opieki medycznej i pielęgniarskiej oraz utrzymanie mieszkańców w jak najlepszej kondycji fizycznej i psychicznej. Przyjazną atmosferę tworzy nasz starannie dobrany personel, a także przeróżne aktywności, które integrują naszych pensjonariuszy, nie pozwalają im popaść w znużenie, stawiają przed nimi nowe cele i sprawiają, że mogą czuć się wciąż potrzebni. Fachowa opieka medyczna jest zapewniona przez zespół lekarzy systematycznie sprawdzających stan zdrowia naszych mieszkańców, a także wykwalifikowany zespół pielęgniarek, które są w każdej chwili gotowe do pomocy naszym pensjonariuszom, nawet w najmniejszych trudnościach.

Niektórzy mówią, że starość jest przykrym obowiązkiem większości z nas. My jednak wiemy, że starość może być barwnym okresem życia, jeśli tylko zapewni jej się godność, bliskość, przyjaźń, a także możliwość kontynuowania swoich życiowych pasji i zainteresowań.

Obiekt

Dom Muzyka Seniora to nowo wybudowany obiekt uwzględniający wszystkie potrzeby ludzi w starszym wieku.

Dysponujemy powierzchnią mieszkalną 1800 m², przeznaczoną dla maksymalnie 35 mieszkańców. Do dyspozycji naszych pensjonariuszy oddajemy komfortowo wyposażone pokoje jednoosobowe, dwuosobowe, a także apartamenty z aneksem kuchennym. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę z WC, umywalką i prysznicem. Łazienki w apartamentach posiadają dodatkowo wannę i bidet. Każdy pokój ma bezpośrednie wyjście do ogrodu. Na wyposażenie pokoju w standardzie podstawowym składa się: sterowane pilotem lub hydraulicznie łóżko rehabilitacyjne z materacem przeciwodleżynowym, szafa z lustrem, biurko, 2 krzesła, szafka nocna z lampką, rolety w oknach, instalacje przywoławcze, pościel i bielizna. W standardzie podwyższonym możliwy jest również telewizor, telefon oraz podłączenie do internetu. Pensjonariusze DMS mogą w dowolny sposób aranżować wnętrze swoich pokoi.

Opiekę medyczną sprawujemy w gabinecie lekarskim. W budynku znajduje się również profesjonalny gabinet pielęgniarsko-rehabilitacyjny z wanną dla osób niepełnosprawnych.

W DMS prowadzimy własną kuchnię uwzględniającą indywidualne diety naszych mieszkańców.

Dysponujemy też własną pralnią do użytku osobistego pensjonariuszy.

Przestrzeń dla pobytu dziennego to: holl, jadalnia oraz przestronny Salon Muzyczny z fortepianem koncertowym, biblioteką, telewizją i dostępem do Internetu. Wszystkie przestrzenie urządzone są w stylu klasycznym, (wyposażenie wnętrz wykonano z najlepszych materiałów z wielką dbałością o najdrobniejszy szczegół).

Do dyspozycji naszych mieszkańców jest kaplica, gdzie każdy może oddać się chwili zadumy i skorzystać z posługi duszpasterskiej, którą sprawuje proboszcz naszej parafii.

Posiadamy także dwa ogrody. Wewnętrzne patio z fontanną i ławeczkami to wspaniałe miejsce do odpoczynku w ciepłe dni. W sezonie letnim organizujemy tu także koncerty. Ogród zewnętrzny z lasem sosnowym (łącznie 1, 46 ha powierzchni) dba o kondycję fizyczną naszych pensjonariuszy, stanowi bowiem doskonałe miejsce do długich spacerów.

Budynek DMS został zaprojektowany zgodnie z europejskimi wytycznymi dotyczącymi architektury tego typu obiektów. W DMS nie ma więc barier architektonicznych, obiekt jest całkowicie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku jest zainstalowana winda.

Nasz obiekt jest także przygotowany na usterki w dostawie energii elektrycznej – posiadamy własny agregat prądotwórczy.

Zapewniamy

Pensjonariuszy przyjmujemy zarówno na pobyty stałe, jak i czasowe. W obydwu przypadkach zapewniamy im stały nadzór lekarski i całodobową opiekę pielęgniarską. Nasz wysoce wyspecjalizowany personel medyczny jest doświadczony w opiece nad osobami starszymi. Z pełnym zaangażowaniem, zrozumieniem i troską czuwa nad dobrą kondycją fizyczną naszych seniorów. Dla każdego z naszych pensjonariuszy jest ustalany indywidualny profil opieki i rehabilitacji. Jest on systematycznie monitorowany przez zespół lekarzy i w razie potrzeby modyfikowany, tak aby nasi pensjonariusze jak najdłużej mogli się cieszyć zdrowiem i sprawnością.

Indywidualnie dobierana jest także dieta, a posiłki przygotowywane przez naszych kucharzy składają się wyłącznie ze świeżych produktów najwyższej jakości.

W zdrowym ciele zdrowy duch!

A żeby jeszcze bardziej ducha wspomóc, kładziemy duży nacisk na animację działań kulturalnych, w szczególności muzycznych, w naszym Domu. Pragniemy, aby nasi pensjonariusze, mimo podeszłego wieku i wielu ograniczeń, jakie się z tym wiążą, nie tracili kontaktu ze swoją wielką pasją – Muzyką. Organizujemy więc cykliczne koncerty, w których biorą udział znane osobistości świata muzyki, a także sami mieszkańcy DMS. Prowadzimy edukacyjne spotkania naszych Seniorów z młodzieżą z okolicznych szkół. Zależy nam bowiem również na szerzeniu miłości do muzyki wśród młodych, a któż może więcej i piękniej o muzyce opowiedzieć, niż ktoś, kto przeżył w jej towarzystwie niekiedy całe swoje życie!

W naszym Salonie Muzycznym, a w ciepłe dni również na Patio, organizujemy imprezy okolicznościowe, takie jak urodziny naszych mieszkańców, czy Święta. Zawsze dokładamy wszelkich możliwych starań, aby atmosfera naszych spotkań była pełna ciepła i przyjaźni. A skoro o duchu mowa, zapewniamy również opiekę duszpasterską, oczywiście na życzenie.

Karta informacyjna

Typ placówki

Placówka dla
kobiet   mężczyzn   dzieci  
Pobyt:
krotkoterminowy   długoterminowy   dzienny  
Placówka dla:
osób starszych   somatycznie chorych   niepełnosprawnych intelektualnie  
niepełnosprawnych fizycznie   psychicznie chorych     
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie   chorych na Alzheimera   chorych na Parkinsona   dla osób leżących  
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
Placówka nie przyjmuje osób:
uzależnionych od alkoholu lub narkotyków, chorych terminalnie wymagających leczenia specjalistycznego
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
wykształcenie wyższe specjalistyczne z zakresu prowadzenia domów pomocy społecznej
Sposób rejestracji:
NZOZ   ZOL   DPS   wpis do rej. wojewody   pensjonat  
Numer wpisu
115
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 35 osób
Ilość kondygnacji
parter   2 kondygnacje   3 kondygnacje   4 kondygnacje lub więcej  
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier)   częściowo     
przejscia bezprogowe, winda, specjalistyczna łazienka z wanną dla niepełnosprawnych, prysznice dla osób na wóżku, WC dla osób niepełnosprawnych
Winda:
tak nie
Pokoje:
1-   2-   3-   4-   5-   6-  
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza   Telewizor   Radio   Telefon   Własne meble  
możliwość aranżacji pokoju własnymi sprzętami
Wyżywienie:
śniadanie   2 śniadanie   obiad   podwieczorek   kolacja  
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych  
napoje wg potrzeb   owoce wg potrzeb   diety wg zaleceń lekarza  
Warunki sanitarne::
wszystkie pokoje z łazienkami  
Warunki bytowe:
jadalnia   osobny pokój dzienny   biblioteka   gabinet zabiegowy  
pracownia terapii zajęciowej   sala rehabilitacyjna  
Teren wokół domu
taras   ogród   park   las   woda  
fontanna
Lokalizacja domu
centrum    peryferia   wieś  
Usytuowanie domu
wolnostojący   w odległości 3 km miasto Góra Kalwaria: basen kąpielowy, kościoły, banki, poczta, sklepy
Dodatkowe walory obiektu
zaprojektowany specjalnie dla osób starszych wg norm europejskich, przy założeniu 35 m2 na osobę, pokoje nie mniejsze niż 15 m2 plus własna pełna łazienka oraz bezpośrednie wyjście do ogrodu

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz I-go kontaktu
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: 1, opiekunek: 4
w nocy - pielęgniarek: 0, opiekunek: 2
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
rehabilitacja ruchowa
Sprzęt rehabilitacyjny
UGUL, fotel masujący, rower rehab., na życzenie dodatkowo płatne: masażysta fizjoterapeuta, fizykoterapeuta
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii
muzykoterapia,koncerty,spotkania z ciekawymi ludźmi, seanse kina domowego, TV, czytelnictwo, gry towarzyskie oraz wg życzeń pensjonariusza (np. sztuki plastyczne), terapia na wolnym powietrzu

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność   70% świadczeń  
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
4000 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
1-osobowym: 4940 zł/miesiąc
2-osobowym: 4000 zł/miesiąc
W ramach opłaty za pobyt:
leki   pampersy    lekarz   rehabilitacja   pomoc w codziennych życiowych czynnościach (mycie, ubieranie, sprzątanie, przemieszczanie się itp.)udział w imprezach, koncertach, spotkaniach, wydarzeniach, terapia zajęciowa
Dodatkowe płatności
leki, pampersy, lekarze na życzenie poza refundowanymi przez NFOZ
Uwagi dot warunków przyjęcia

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.