Dom Opieki SPOKOJNA JESIEŃ

Bugaj 32

05-082, Koczargi Nowe

tel. 22 722 96 10, 508 345 096, 501 475 235, 500 467 232

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

50
1,2,3
4200
Wolne miejsca

Opis placówki

Dom Opieki "Spokojna Jesień" położony jest w miejscowości Koczargi Nowe, oddalonej o 7 km od Warszawy. Placówka posiada 50 miejsc dla osób w podeszłym wieku. Dom sprawuje całodobową opiekę zarówno nad osobami ze schorzeniami fizycznymi jak i problemami natury psychicznej tj. zespoły otępienne czy demencja starcza.

Kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z osobami starszymi i chorymi, pozwala personelowi świadczyć fachową opiekę pielęgnacyjną, medyczną oraz rehabilitację. Do obowiązków każdego pracownika należy zapobiegać niepożądanym skutkom długoterminowego unieruchomienia jak i postępowaniu chorób otępiennych pensjonariuszy.

Oferta domu "Spokojna Jesień" skierowana jest przede wszystkim do osób starszych, u których samopoczucie uległo pogorszeniu, uczucie samotności wzrasta, a sprawność funkcjonalna nie jest taka jak wcześniej. Żeby temu zapobiec lub poprawić kondycję zdrowia, dom oferuje profesjonalną opiekę, zajęcia aktywizujące psychicznie jak i ruchowe. Jednak głównym założeniem jest to, by każdy z podopiecznych czuł się jak we własnym domu, żeby mógł spokojnie wypoczywać, i w radości i spokoju przeżywać każdy kolejny dzień. Pobyt w ośrodku zachęca również do spotkań rodzinnych. Do pełnej dyspozycji najbliższych jest przestronny salon, pokój dzienny oraz obszerny ogród.

Placówka posiada szeroko rozwinięta rehabilitację. Jest ona bardzo ważnym narzędziem pracy z osobami borykającymi się ze schorzeniami fizycznymi. Faktem jest, iż seniorzy poczucie bezpieczeństwa i ocenę swego stanu zdrowia w większym stopniu uzależniają od sprawności funkcjonalnej, a w mniejszym natomiast od występowania chorób. Dlatego w miarę możliwości personel stara się mobilizować pensjonariuszy do samodzielnego wykonywania podstawowych czynności życia codziennego. Obserwacje i badania wykazują, iż ma ona istotny wpływ nie tylko na poprawę kondycji fizycznej oraz ogólnego samopoczucia, ale także opóźnia postępowanie procesów otępienia starczego.

Podopieczni domu poddawani są aktywizacji poprzez pobudzanie ich sprawności funkcjonalnej, jak i ciągłej stymulacji ich zdolności społecznych oraz poznawczych ( proces myślenia, podtrzymywanie zdolności językowych, usprawnianie pamięci słownej i wzrokowo - przestrzennej). W codziennym kontakcie nasi pracownicy stosują elementy artterapii, muzykoterapii, treningu orientacji w rzeczywistości oraz terapię: walidacyjną, zajęciową, reminiscencyjną.

Placówka wyposażona jest w duże, jasne pokoje z łazienkami, brak barier architektonicznych oraz przestronny ogród. Stanowi to komfortowe warunki życia, stworzone szczególnie w trosce o podopiecznych.

Dom Opieki Spokojna Jesień dla osób starszych i chorych zapewnia:

  • stałą opiekę lekarską i całodobową opiekę pielęgniarską,
  • pobyt w przestronnych 1-, 2- i 3-osobowych pokojach oraz w salonie i w ogrodzie,
  • domowe wyżywienie zgodnie z zaleconą dietą,
  • możliwość zajęć z rehabilitantem,
  • posługę duszpasterską,
  • czyste i higieniczne warunki pobytu.

Odwiedź nasz dom jak najszybciej i przekonaj się, że znajdziesz tu najlepsze warunki dla bliskiej Ci osoby.

Karta informacyjna

Typ placówki

Placówka dla
kobiet   mężczyzn   dzieci  
Pobyt:
krotkoterminowy   długoterminowy   dzienny  
Placówka dla:
osób starszych   somatycznie chorych   niepełnosprawnych intelektualnie  
niepełnosprawnych fizycznie   psychicznie chorych     
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie   chorych na Alzheimera   chorych na Parkinsona   dla osób leżących  
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
Placówka nie przyjmuje osób:
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
żywieniowiec po studiach , dyplomowana pielęgniarka
Sposób rejestracji:
NZOZ   ZOL   DPS   wpis do rej. wojewody   pensjonat   61
Numer wpisu
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 50 osób
Ilość kondygnacji
parter   2 kondygnacje   3 kondygnacje   4 kondygnacje lub więcej  
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier)   częściowo     
Winda:
tak nie
Pokoje:
1-   2-   3-   4-   5-   6-  
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza   Telewizor   Radio   Telefon   Własne meble  
Wyżywienie:
śniadanie   2 śniadanie   obiad   podwieczorek   kolacja  
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych  
napoje wg potrzeb   owoce wg potrzeb   diety wg zaleceń lekarza  
Warunki sanitarne::
są pokoje z łazienkami   są pokoje z WC   są pokoje z umywalkami   są łazienki wspólne  
Warunki bytowe:
jadalnia   osobny pokój dzienny   biblioteka   gabinet zabiegowy  
pracownia terapii zajęciowej   sala rehabilitacyjna  
Teren wokół domu
taras   ogród   park   las   woda  
Lokalizacja domu
centrum    peryferia   wieś  
Usytuowanie domu
wolnostojący  
Dodatkowe walory obiektu

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz - wizyta 1 raz w tygodniu
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: 1, opiekunek: 5
w nocy - pielęgniarek: , opiekunek:
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
Sprzęt rehabilitacyjny
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność   70% świadczeń  
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
4200 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
1-osobowym: 5200 zł/miesiąc
2-osobowym: 4200 zł/miesiąc
W ramach opłaty za pobyt:
leki   pampersy    lekarz   rehabilitacja  
Dodatkowe płatności
Uwagi dot warunków przyjęcia

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Moja Mama ostatnie 15 miesięcy życia spędziła w Domu Opieki w Koczargach Nowych. Była osobą schorowaną z mocno postępującą demencją. W ośrodku znalazła bardzo dobrą opiekę. Opiekunki / głównie panie z Ukrainy/ bardzo uprzejme, grzeczne, fachowo zajmowały się swoimi podopiecznymi. Właścicielka p. Jadwiga interesowała się stanem zdrowia każdego pensjonariusza; wiedziała jak reagować w przypadkach gorszej kondycji zdrowotnej pacjentów. Posiłki smaczne, zdrowe i obfite przegotowywane w miejscowej kuchni. Dom czysty, zadbany; drobne awarie usuwane na bieżąco przez personel. Dodatkowym atutem jest rozległy ogród, w którym w pogodne dni przebywało wieli pensjonariuszy. Atmosfera pogodna można rzec rodzinna. Polecam ten ośrodek wszystkim, którzy chcą mieć pewność, że opieka nad bliską osobą będzie bardzo dobra.

Janusz Mokijewski 2024-02-01

B.dobra opieka,przytulne pokoje,jedzenie domowe bardzo smaczne,robione na miejscu.Opieka fajna,miła,Właściciele kompetentni,kulturalni>Dla wierzących msze święte w ośrodku, Mama ( 88 lat ) przebywała po złamaniu nogi pół roku,była zadowolona ,co drugi dzień miała ćwiczenia z Panem rehabilitantem ,którego bardzo zachwala.Jednym słowem - Polecam

Adam Nużyński 2023-11-19

Ten dom seniora to miejsce, gdzie starsi ludzie mogą cieszyć się komfortem i opieką w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Personel jest niezwykle troskliwy i dba o wszystkie potrzeby mieszkańców, zapewniając im wsparcie emocjonalne i fizyczne na co dzień. Właściciele dbają o potrzeby duchowe swoich podopiecznych

Wojciech P 2023-07-04

Jestem bardzo zadowolony z opieki jaką otrzymała moja mama w Domu Opieki Spokojna Jesień w Koczargach Nowych. Moja mama mieszkała u Państwa Buczyńskich prawie 7 lat, a ja odwiedzałem moją mamę praktycznie co tydzień. Zarówno ja jak i moja mama byliśmy zachwyceni atmosferą panującą w tym domu, a za opiekę którą otoczono moją mamę jestem Państwu Buczyńskim dozgonnie wdzięczny.

Krzysztof Korzeniewski 2022-08-08

Jeżeli szukacie domu opieki za rozsądną cenę z życzliwym i miłym personelem, z szacunkiem traktującym osoby starsze i chore a do tego dobrych warunków bytowych z czystym sumieniem polecam dom opieki Spokojna Jesień w Koczargach Nowych. Od prawie dwóch lat przebywa tu moja teściowa. Dom jest czysty i zadbany, ma przepiękny ogród a Właściciele z empatyczną p.Jadwigą na czele robią wszystko, żeby pensjonariusze czuli się tutaj naprawdę dobrze. I tak właśnie jest. Moja teściowa nigdy się nie skarżyła i zawsze wita mnie czyściutka, i śmiechnięta. Panie opiekunki z ogromnym sercem i cierpliwością traktują swoich podopiecznych. Po prawie dwóch latach wiem, że wybór tego domu to była dobra decyzja.

Anna Maciszewska 2019-04-12

"nasz dom jest doskonale prowadzony i zapewnia nam doskonałą opiekę i leczenie w razie potrzeby. Jedzenie jest bardzo smaczne. Jestem bardzo zadowolona z pobytu w domu opieki Spokojna Jesień." Zofia Loose lat. 85

Loose 2019-02-18

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.