Dom Pomocy Społecznej

Wójtowska 13

00-224, Warszawa

tel. 22 831 52 51, 22 851 52 52

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%

Opis placówki

Dla osób przewlekle somatycznie chorych.

Dom Pomocy Społecznej powstał w 1964 r. Dom usytuowany jest na terenie Dzielnicy Śródmieście, w zabytkowej części Starówki.

Placówka usytuowana jest na działce o pow. 1,9 ha. Teren wokół Domu jest obsadzony zielenią. Ławki parkowe i stoliki umożliwiają miłe spędzanie czasu na powietrzu. Czterokondygnacyjny budynek o łącznej zabudowie 776 m kw pozbawiony jest barier architektonicznych, posiada podjazdy dla wózków inwalidzkich, windy, na korytarzach zamontowane są poręcze ułatwiające poruszanie się. Placówka dysponuje pokojami jedno, dwu i czteroosobowymi. W każdym pokoju znajdują się umywalki. Na każdym piętrze są ogólnodostępne łazienki oraz kuchenki pomocnicze. Większość pokoi ma dostęp do tarasu. Pokoje mieszkalne wyposażone są w podstawowe sprzęty. Mieszkańcy mają możliwość doposażenia pokoi we własny drobny sprzęt, pamiątki. Do dyspozycji mieszkańców jest wiele pomieszczeń ogólnego użytku: jadalnia, pełniąca także funkcję sali do organizowania uroczystości i imprez artystycznych, biblioteka, sala rehabilitacyjna, pracownia terapeutyczna, pokoje dziennego pobytu.

Placówka spełnia wszyskie standardy w zakresie zapewnienia jej mieszkańcom odpowiednich warunków bytowych jak też w zakresie świadczonych usług, które zabezpieczane są przez wykwalifikowaną kadrę. W Domu realizowana jest bogata oferta zajęć w zakresie kultury i rozrywki. Organizowane są występy kabaretów, wycieczki, wyjścia do filharmonii teatru, na wystawy lub do muzeum. Na terenie Domu, dla młodych niepełnosprawnych osób został zorganizowany oddział ze specjalnym programem terapeutycznym.

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.