Dom Pomocy Społecznej Centrum Alzheimera

Wilanowska 257

02-766, Warszawa

22 843 19 22, 22 847 24 61, 22 843 19 23

Dodaj opinię

2,3
70%

Opis placówki

Dom Pomocy Społecznej przy Al. Wilanowskiej w Warszawie powstał w 1974 roku. Przez wiele lat usytuowany był przy ul. Nowoursynowskiej 216 lecz od 2010 roku został przeniesiony do nowo wybudowanego obiektu, który mieści się na tej samej działce lecz przy Al. Wilanowskiej. Przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych, z chorobą Alzheimera.
Budynek o dwóch kondygnacjach, usytuowany na działce o powierzchni 2,2 ha. Poniżej skarpy na której jest usytuowany, znajduje się sad. Wokół znajduje się teren rekreacyjno – parkowy z utwardzonymi alejkami, ławkami. Teren trawiasty wykorzystywany jest często do zajęć rekreacyjno – sportowych i okolicznościowych uroczystości.
W Domu znajdują się pokoje 1 i 2 osobowe – 6, 2-osobowe – 12, 3-osobowe – 18. Docelowo wszystkie pokoje będą 1 i 2 osobowe.
W każdym pokoju znajduje się instalacja przyzywowa. Dla Mieszkańców dostępne są pomieszczenia specjalistyczne: gabinet lekarski i zabiegowy, sala do fizykoterapii i rehabilitacji, jadalnia i świetlica, pracownia terapii zajęciowej.
Dom i teren wokół niego pozbawione są barier architektonicznych. Osoby na wózkach inwalidzkich i korzystające ze sprzętu wspomagającego mogą swobodnie poruszać się, ułatwienia stanowi winda, poręczę w ciągach komunikacyjnych i odpowiednie wyposażenie łazienek.
Dom współpracuje z różnymi organizacjami samorządowymi, placówkami oświatowymi co pozwala i ułatwia organizowanie dla Mieszkańców imprez artystycznych oraz zajęć rekreacyjnych m.in. występy grup artystycznych, wycieczki krajoznawcze, pikniki, spacery.
Pensjonariusze mają możliwość udziału w zajęciach terapii zajęciowej, zajęciach plastycznych, muzykoterapii, biblioterapii, videoterapii, grach i zabawach dydaktycznych.
Placówka jest otwarta dla wolontariuszy, chętnych poświęcić swój czas osobom potrzebującym wsparcia.

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.