Dom Pomocy Społecznej Dla Dorosłych Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

Hetmańska 44

04-305, Warszawa

22 610 60 51

Dodaj opinię

2,3
70%

Opis placówki

Dla osób przewlekle somatycznie chorych.

Dom posiada swoją historię, która sięga korzeniami lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Placówka przeznaczona jest dla kobiet przewlekle somatyczne chorych. Dom usytuowany jest na terenie Dzielnicy Praga Południe, w okolicach Placu Szembeka i ul. Grochowskiej.
Dom o trzech kondygnacjach, mieści się w nowym obiekcie o ogólnej powierzchni użytkowej 5 ha. Dwa połączone ze sobą budynki otoczone są młodym parkiem. Placówka posiada 50 standardowo wyposażonych pokoi z łazienkami: 18 jednoosobowych, 19 – dwuosobowych, 13 – trzyosobowych.

Pokoje są przystosowane do potrzeb osób leżących, wyposażone w sprzęt ułatwiający pielęgnację i swobodny dostęp do chorego. Mieszkańcy mogą także korzystać we własnym zakresie z aneksów kuchennych.

Pomieszczenia ogólnodostępne dla Pensjonariuszy to: świetlica, sale terapii zajęciowej, sale rehabilitacyjne, biblioteka, kawiarenka. Pomieszczenia i otoczenie Domu pozbawione są barier architektonicznych i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Mieszkanki mają możliwość korzystania z obszernego ogrodu, urządzonego w formie parku. Organizowane są wycieczki w okolice Warszawy, pielgrzymki do sanktuariów, wyjazdy do kina, teatru, na koncerty. Z okazji świąt i dni okolicznościowych organizowane są uroczystości z udziałem dzieci i młodzieży z pobliskich szkół. Zapraszane są także grupy osób dorosłych – aktorzy, muzycy.

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

BARDZO BARDZO DOBRY OŚRODEK. NIE ZNAM LEPSZEGO.

TOMEK 2020-04-01

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.