Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi

Żegańska 34

04-713, Warszawa

tel./fax 22 812 07 72

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%

Opis placówki

Dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie.

Dom prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi od 1991 r. Dom położony jest w Międzylesiu w sąsiedztwie Centralnego Szpitala Kolejowego przy ul. Bursztynowej oraz Centrum Zdrowia Dziecka przy Al. Dzieci Polskich. Placówka jest przeznaczona dla dziewcząt i kobiet z niepełnosprawnością intelektualną. Podstawowym jej zadaniem jest stworzenie Mieszkankom atmosfery rodzinnego domu, zapewnienia bezpieczeństwa a także zagwarantowanie im opieki lekarsko-pielęgniarskiej i specjalistycznej oraz stwarzanie warunków do godnego życia.

Dom usytuowany jest na działce o powierzchni ponad 2 ha. Cała zabudowa jest wkomponowana w zadrzewiony teren. Walory otoczenia sprzyjają codziennym spacerom i organizowaniu zajęć na powietrzu. W domu znajdują się pokoje – jednoosobowe, dwuosobowe i trzyosobowe, wyposażone w niezbędny sprzęt i urządzenia, zgodne z potrzebami Mieszkanek. Pobyt Pensjonariuszek zorganizowany jest w systemie rodzinkowym. Każda rodzinka posiada do swojej dyspozycji pokoje dziennego pobytu z jadalnią, kuchenkę, sanitariaty. W Domu są ponadto pokoje terapii zajęciowej, gabinet zabiegowy i lekarski, kaplica, pokój gościnny, sala rekreacyjna.Zorganizowana została klasa „szkoły życia”.

Piękne położenie Domu w niewielkim lasku na pograniczu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego stanowi doskonałe miejsce spacerów, regeneracji, wyciszenia i obcowania z przyrodą. Mieszkanki korzystają też z niewielkiego sadu i ogrodu, gdzie same zbierają owoce i bardzo chętnie pomagają w utrzymaniu porządku na terenie sadu, parku a także w ogrodz.

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Nich będzie pochwalony Jezus Chrystus Mój pobyt u sióstr mniej więcej 1962 do 1969 -70 nazywam się Stanisława Elżbieta Karpińska córka Franciszka i Stanisławy urodzona 1954 .07 .30 r. Pobyt swój wspominam bardzo dobrze zwłaszcza siostrę przełożoną siostrę Joannę moją wychowawczynię w domu tym byłam z siostrą Krystyną kiedyś widziałam zdjęcia w telewizji wspomnienia z wycieczki w górach a na te wycieczki wyjeżdżaliśmy co roku jak można to bym chciała właśnie te zdjęcia to jedyna pamiątka z pobytu u was Bóg zapłać

Stanisława Karpińska Kloch z męża 2022-05-26

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.