Dom Pomocy Społecznej DOM KOMBATANTA

Łaziska 15

26-505, Orońsko

tel. 48 618 44 34, fax 48 618 44 37

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%

Opis placówki

Dom Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta" w Łaziskach znajduje się na terenie gminy Orońsko, w powiecie szydłowieckim, w województwie mazowieckim.

Dysponuje 80 miejscami. Przeznaczony jest dla 45 osób w podeszłym wieku oraz dla 35 osób przewlekle somatycznie chorych-kobiet i mężczyzn. DPS "DK" jest obiektem nowoczesnym, wybudowanym z zachowaniem obowiązujących standardów. Rozwiązania architektoniczne dostosowano do potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych.

Celem Domu jest zapewnienie mieszkańcom całodobowej opieki oraz zaspokojenie niezbędnych potrzeb bytowych, opiekuńczych, wspomagających w formach i zakresie wynikających z indywidualnych potrzeb oraz umożliwienie korzystania ze świadczeń przysługujących z tytułu powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Służą temu zbliżone do domowych warunki mieszkaniowe. Dysponujemy 54 pokojami z łazienkami, umywalkami i wc, przedpokojami;
- 31 pokojami jednoosobowymi
- 20 pokojami dwuosobowymi
- 3 pokojami trzyosobowymi

Pokoje wyposażone są w łóżka, stół, krzesła, fotele, szafki nocne, szafę, radio, a także w system przyzywowo-alarmowy i instalację przeciwpożarową. Mieszkańcy mogą posiadać własne meble i rzeczy przypominające dom rodzinny. Ułatwiamy mieszkańcom utrzymywanie i rozwijanie kontaktu z rodziną i środowiskiem lokalnym. Aktywizacja i usprawnianie mieszkańców odbywają się w czasie: zabiegów na rehabilitacji, terapii zajęciowej, imprezach kulturalnych i rozrywkowych. Podczas pobytu w Domu każdy mieszkaniec traktowany jest indywidualnie, z należytym szacunkiem, z poszanowaniem Jego godności. W DPS "DK" działa Rada Mieszkańców, która reprezentuje wszystkich mieszkańców.

Pragniemy, aby każdy dzień spędzony u nas niósł ludziom radość, zapewniał wygodę i bezpieczeństwo, a co najważniejsze życzliwość i zrozumienie.

Wojewoda Mazowiecki zezwolił Powiatowi Szydłowieckiemu na prowadzenie DPS "DK" na czas nieokreślony i wpisał Dom do "Rejestru domów pomocy społecznej województwa mazowieckiego" pod pozycją Nr 42.

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.