Dom Pomocy Społecznej "Dom nad Stawami"

Poniatowskiego 32

08-110, Siedlce

25 632 35 95

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%

Opis placówki

Nasz Dom jest nowoczesną placówką opiekuńczą dla osób w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych. Posiada miejsca dla 100 osób, kobiet i mężczyzn, także z możliwością pobytu okresowego np. na okres zimowy.

Jest to jeden z ładniejszych i nowocześniejszych obiektów tego typu w kraju, spełniający wymagane standardy i w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jednopiętrowy budynek, wyposażony jest w automatyczne drzwi, windę oraz zewnętrzne podjazdy. Jest w pełni dostosowany do potrzeb osób, mających trudności w poruszaniu się. Atutem Domu jest duży, piękny hol, w którym koncentruje się życie towarzyskie i kulturalne mieszkańców

Nasi podopieczni mieszkają w pokojach jednoosobowych o powierzchni 18 m2 i dwuosobowych o powierzchni 24,5 m2, z łazienką i toaletą, przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każdy pokój wyposażony jest w sygnalizację alarmową przeciwpożarową oraz sygnalizację przyzywową, za pomocą której można wezwać pielęgniarkę dyżurną.

Mieszkańcy mogą spędzać czas wolny, korzystając z różnorakich pomieszczeń wspólnego przebywania, które sprzyjają integrowaniu się mieszkańców, aktywizacji i rekreacji. Są to: sale telewizyjne, sala multimedialna, biblioteka z czytelnią, pracownie terapii zajęciowej, kaplica.

Naszym podopiecznym zapewniamy trzy posiłki dziennie, smaczne i urozmaicone, z uwzględnieniem diet zleconych przez lekarza. Oprócz tego mieszkańcy mogą korzystać przez całą dobę z kuchni podręcznych, zaopatrzonych w jedzenie i napoje.

Umożliwiamy mieszkańcom korzystanie ze świadczeń zdrowotnych oraz w części pokrywamy opłaty leków ryczałtowych i limitowanych. Organizujemy opiekę medyczną poprzez regularne wizyty lekarza rodzinnego i codzienne dyżury wykwalifikowanych pielęgniarek.

Zapewniamy podopiecznym opiekę przez całą dobę, w stopniu intensywności zależnym od potrzeb danej osoby. Wykwalifikowani opiekunowie udzielają mieszkańcom pomocy w podstawowych czynnościach życiowych. Osoby wymagające pełnej pielęgnacji są szczególnie troskliwie traktowane przez personel. Przydzielone mają specjalne łóżka ortopedyczne i materace przeciwodleżynowe, a także wózki, chodziki czy laski. Personel pomaga podopiecznym w poruszaniu się na terenie Domu i poza nim, pracując nad ich aktywizacją ruchową.

Podnoszeniem i rozwijaniem sprawności ruchowej mieszkańców zajmują się fizjoterapeuci. Wykonywane są zabiegi fizykoterapii, kinezyterapii i masażu leczniczego, zarówno w sali rehabilitacyjnej i gabinecie fizykoterapii, jak również w pokojach mieszkańców. Prowadzona jest gimnastyka ogólnousprawniająca, muzykoterapia, gry i zabawy ruchowe. Strategia leczenia osób w podeszłym wieku ukierunkowana jest na oddziaływanie przeciwbólowe i jak najdłuższe utrzymanie sprawności fizycznej, mobilizujące do samodzielności w życiu codziennym.

Mieszkańcy mają możliwość korzystania z różnorodnych form spędzania wolnego czasu. Utworzyliśmy szereg pracowni, w których mieszkańcy mogą realizować swoje pasje bądź odkrywać nowe, nieznane dotąd obszary własnej aktywności. Mamy zespół artystyczny "Stawowiacy", który występami uświetnia imprezy kulturalne w naszym Domu i zaprzyjaźnionych placówkach. Dodatkowo mieszkańcy kilka razy w sezonie biorą udział w rozmaitych spotkaniach plenerowych. Staramy się wychodzić naprzeciw zainteresowaniom mieszkańców, organizując im czas według ich potrzeb, planów i pasji.

Działalność kulturalna w naszym Domu, skupia się na integracji osób niepełnosprawnych i zdrowych, pokonywaniu barier, stwarzaniu wzajemnej akceptacji, tolerancji i zrozumienia. Dlatego organizujemy różnorakie spotkania integracyjne, mające na celu nawiązywanie, utrzymywanie i rozwijanie więzi podopiecznych z rodziną i środowiskiem.

Nad zaspokajaniem potrzeb religijnych czuwa ksiądz kapelan, który odprawia Msze Święte i nabożeństwa okolicznościowe w kaplicy, odwiedza chorych mieszkańców w ich pokojach, prowadzi katechezy indywidualne i zbiorowe. Mieszkańcy maja do dyspozycji otwartą przez całą dobę kaplicę.

W Domu działa Rada Mieszkańców, która współpracuje z dyrektorem w celu sprawniejszego funkcjonowania Domu.

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Dom Pomocy nad Stawami w Siedlcach jest bardzo dobrym domem jest opieka i bardzo dobra terapia zajęciową jak i psychologiczna polecam ten Dom.

Krzysztof Świątek 2022-04-18

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.