Dom Pomocy Społecznej im. Matysiaków

Arabska 3

03-997, Warszawa

48226174578

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%

Opis placówki

Dla osób starszych.

Dom zlokalizowany jest na Saskiej Kępie w Dzielnicy Praga Południe, na działce o powierzchni 1,2 hektara. Zbudowany został w systemie pawilonowym. Osobne budynki mieszkalne z przestronnymi korytarzami (łącznie 6 pawilonów), połączone są centralnym łącznikiem z windą i podjazdami umożliwiającymi pełną komunikację.

Zaletami tego rozwiązania są przede wszystkim osobne pawilony mieszkalne z 4 pokojami dwuosobowymi – dla małżeństw i 92 pokojami jednoosobowymi, z balkonami oraz aneksami z umywalką.

Wokół budynku znajduje się piękny ogród, w którym zorganizowano wiele miejsc do wypoczynku.

Placówka dostosowana jest do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, pozbawiona jest wszelkich barier architektonicznych. Posiada windę, antypoślizgowe podłogi, poręcze na schodach i korytarzach, podjazdy. Na każdym korytarzu, do dyspozycji mieszkańców znajdują się łazienki i toalety oraz kuchenki pomocnicze.

Placówka spełnia wszyskie standardy w zakresie zapewnienia jej mieszkańcom odpowiednich warunków bytowych jak też w zakresie świadczonych usług, które zabezpieczane są przez wykwalifikowaną kadrę.

W Domu istnieje możliwość rozwijania zainteresowań w organizowanej terapii zajęciowej oraz różnych form spędzania czasu wolnego – uczestnictwa w organizowanych imprezach, wycieczkach, koncertach, prelekcjach itp. Mieszkańcy udzielają się w zespole artystycznym „Promyk”. Biorą czynny udział w szeregu imprez ogólnopolskich takich jak: zawody wędkarskie, festiwale zespołów artystycznych, przeglądy twórczości. Placówka zdobywa liczne puchary i dyplomy, co świadczy o dużej aktywności Mieszkańców i jest ważnym elementem promującym placówkę.

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.