Dom Pomocy Społecznej Św. Franciszka Salezego

Solec 36a

00-394, Warszawa

tel./fax 22 625 63 42

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%

Opis placówki

Dla osób przewlekle somatycznie chorych.

Dom jest prowadzony przez Towarzystwo Przytułku Św. Franciszka Salezego. Placówka posiada ponad 100 – letnią tradycję. Została zbudowana w 1882 r., kiedy to staraniem Zgromadzenia Sióstr Św. Wincentego a’Paulo zorganizowano opiekę nad osobami bezdomnymi i niezdolnymi do pracy.

Dom usytuowany jest na Powiślu w sąsiedztwie ul. Dobrej, wśród aglomeracji śródmiejskiej. W pobliżu znajdują się sklepy, szpital, przystanek autobusowy i PKP.

Trzykondygnacyjny budynek stoi na działce o powierzchni. 4,6 ha. Dom jest otoczony pasażem zieleni z alejkami spacerowymi i ławkami. Posiada pokoje jedno, dwu i trzyosobowe. Przy każdym pokoju znajduje się łazienka. Na każdej kondygnacji Domu znajdują się: gabinety lekarsko – pielęgniarskie, sale jadalne – świetlice, kuchenki pomocnicze. Ponadto w Domu mieści się sala rehabilitacyjna wyposażona m. in. w UGUL, sala terapii zajęciowej, kaplica, biblioteka, pokoje gościnne pokój socjalny. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażony w windę z bezpośrednim wyjazdem do ogródka, na każdym piętrze znajdują się szerokie korytarze z poręczami.

Osoby zamieszkujące w Domu, w miarę swoich możliwości, uczestniczą w zajęciach terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Oprócz tego w okresie od wiosny do jesieni wyjeżdżają na wycieczki krajoznawcze. Spędzają wiele czasu na świeżym powietrzu odwiedzając pobliskie ogrody, parki i lasy. Korzystają również z wczasów rekreacyjno – wypoczynkowych w Łaźniewie lub sanatoriach. Mieszkańcy są systematycznie odwiedzani przez dzieci i młodzież, przygotowujących z okazji różnych świąt występy artystyczne i zabawy. Z wizytami do Podopiecznych przychodzą także Postulanki Sióstr Miłosierdzia oraz Klerykcy z Seminarium Duchownego, którzy są dla nich duchowym wsparciem.

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Bardzo Dziekuje Calemu Personelowi za pelna poswiecenia prace i opieke nad Moja Mama . Moja Mama jest zadbana, dopilnowana , czysta i otoczona wspaniala , pelna empatii opieka . Zyjac daleko od kraju rodzinnego moje serce sie raduje widzac Mame w godnych warunkach spedzajaca Jesien Swojego Zycia . Dziekuje jeszcze raz Wszystkim za Wszystko co robicie dla Wszystkich Waszych Starszych Podopiecznych !!!!!!!

Z Powazaniem Krzysztof Wlodarkiewicz 2020-05-05

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.