NZOZ Dom Opieki AFIRMACJA ŻYCIA

Orzeszkowej 3

05-250, Radzymin

tel. 22 786 60 37, 504 227 681

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

16
1-4
5500
Dom posiada wirtualną wycieczkę

Opis placówki

Nazywam się Urszula Jaworska, jestem pielęgniarką z ponad  20-letnim stażem pracy. Ukończyłam pedagogikę specjalną ze specjalizacją w osobach starszych. Pielęgniarstwo to moja największa życiowa pasja.

Jeszcze będąc dzieckiem marzyłam o opiekowaniu się ludźmi starszymi, nawet swoje lalki przeistaczałam w babcie i dziadków.

Swoje marzenia początkowo realizowałam dzięki wieloletniej pracy na oddziale internistycznym Szpitala Kolejowego przy ul. Brzeskiej w Warszawie.

Zdobyłam tam ogromne doświadczenie, które postanowiłam wykorzystać we własnym Domu Opieki. Jego otwarcie przypadło na rok 1999.

"Afirmacja Życia" to nazwa odzwierciedlająca sens życia i wskazująca potrzebę dążenia do godnej starości. Jednocześnie jest to motto mojej pracy.

Uważam, że bezwzględnie na to, jak przeżyliśmy swoje życie, mamy prawo do godnej starości i godnego umierania. Moim pacjentom oprócz profesjonalnej opieki medycznej (lekarz internista dwa razy w tygodniu, lekarz neurolog obowiązkowo raz w tygodniu, całodobowe dyżury pielęgniarek, rehabilitant, badania laboratoryjne itp.) staram się zapewnić rodzinną atmosferę, pełną serdeczności i wyrozumiałości.

W Domu przebywać może maksymalnie 16-stu pensjonariuszy. Parterowy budynek bez barier architektonicznych otoczony jest małą przytulną działką.

Naszym atutami są także: wspaniała lokalizacja (mikroklimat Zalewu   Zegrzyńskiego), która sprzyja przyjemnym spacerom po osiedlu, miłe   sąsiedztwo oraz nieograniczony czas odwiedzin.

Niebagatelną rolę odgrywa fakt, że mieszkając w tym samym obiekcie, mam stały nadzór nad personelem i pacjentami. Sama też chętnie podejmuję dyżury pielęgniarskie po to, aby być na bieżąco ze wszystkim tym, co się dzieje w  moim Domu Opieki.

Serdecznie zapraszam do korzystania z usług mojej placówki i gwarantuję, że zrobię wszystko abyście byli Państwo usatysfakcjonowani wyborem.

Karta informacyjna

Typ placówki

Placówka dla
kobiet   mężczyzn   dzieci  
Pobyt:
krotkoterminowy   długoterminowy   dzienny  
Placówka dla:
osób starszych   somatycznie chorych   niepełnosprawnych intelektualnie  
niepełnosprawnych fizycznie   psychicznie chorych     
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie   chorych na Alzheimera   chorych na Parkinsona   dla osób leżących  
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
Placówka nie przyjmuje osób:
psychicznie chorych, bardzo otyłych, agresywnych
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
pielęgniarka z wieloletnim stażem, pedagog specjalny
Sposób rejestracji:
NZOZ   ZOL   DPS   wpis do rej. wojewody   pensjonat  
Numer wpisu
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 16 osób
Ilość kondygnacji
parter   2 kondygnacje   3 kondygnacje   4 kondygnacje lub więcej  
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier)   częściowo     
Winda:
tak nie
Pokoje:
1-   2-   3-   4-   5-   6-  
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza   Telewizor   Radio   Telefon   Własne meble  
telewizor, radio na życzenie
Wyżywienie:
śniadanie   2 śniadanie   obiad   podwieczorek   kolacja  
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych  
napoje wg potrzeb   owoce wg potrzeb   diety wg zaleceń lekarza  
Warunki sanitarne::
są pokoje z łazienkami   są pokoje z WC   są pokoje z umywalkami   są łazienki wspólne  
Warunki bytowe:
jadalnia   osobny pokój dzienny   biblioteka   gabinet zabiegowy  
pracownia terapii zajęciowej   sala rehabilitacyjna  
Teren wokół domu
taras   ogród   park   las   woda  
Lokalizacja domu
centrum    peryferia   wieś  
Usytuowanie domu
wolnostojący  
Dodatkowe walory obiektu

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz internista - wizyta 1 raz w tygodniu
lekarz psychiatra
- wizyta 1 raz w tygodniu
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: 1, opiekunek: 1
w nocy - pielęgniarek: 1, opiekunek: 0
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
rehabilitacja przyłóżkowa, rehabilitacja grupowa
Sprzęt rehabilitacyjny
balkoniki, wózek inwalidzki, laski, lampa solux, mata masująca
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii
muzykoterapia, zajęcia plastyczne, czytanie prasy, książek, udzielanie sie pacjentów w czynnosciach domu (np. w kuchni)

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność   70% świadczeń  
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
5500 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
1-osobowym: 6500 zł/miesiąc
2-osobowym: 6000 zł/miesiąc
3-osobowym: 5800 zł/miesiąc
4-osobowym: 5500 zł/miesiąc
W ramach opłaty za pobyt:
leki   pampersy    lekarz   rehabilitacja  
Dodatkowe płatności
leki, pampersy
Uwagi dot warunków przyjęcia

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe
1x w miesiącu wizyta księdza , uroczystości z okazji świąt, urodzin, imienin, odwiedziny dzieci z programem artystycznym

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Zinaida Osiatyńska- pożegnanie Dzisiaj na Cmentarzu Bródnowskim pożegnamy moją Mamę. Jej prochy spoczną w grobie, obok męża Leonidasa Osiatyńskiego, którego przeżyła o blisko 33 lata. Wcześnie osierocona, od dziecka musiała pracować; najpierw u ludzi, później w fabryce, potem w sklepie. Gdy wyszła za mąż i mogła dokończyć szkołę- wybuchła wojna. Po wojnie, wychowując trójkę dzieci i szyciem po nocach dorabiając do nauczycielskiej pensji męża skończyła szkołę, uzyskała tytuł czeladniczy, a później zdała maturę. Na początku lat 70. gdy już nie mogła tak ciężko pracować jak przedtem, zaostrzyła jej się choroba stawów. Wtedy zaczęła realizować marzenie, by pisać. Pisała poezje, najpierw przekazujące miłość do męża i radość z każdego, nawet drobnego przejawu życia, a po przedwczesnej śmierci męża- oddające ból, tragiczną refleksję ale mimo to pełne optymizmu. W latach 80. palcami powykręcanymi przez reumatyzm, spisała na komputerze swoje wspomnienia. W ostatnich latach życia pojawił się lęk. Lęk o zdolność do najprostszych czynności życiowych, o to czy pod nieobecność opiekunki sama dojdzie do łazienki, czy znów nie upadnie. Wyzwolenie z lęku i pogodę ducha odnalazła w domu opieki Afirmacja Życia w Radzyminie, gdzie spędziła ostatnie pół roku życia. tam powrócił uśmiech i nadeszło pogodzenie z losem. Mamo, za wcześnie i nazbyt smutno, by więcej napisać dziś o Tobie. Tylko podziękuje Ci za wrażliwość - na poezję i na ludzi , jaką po Tobie odziedziczyłem - i za to, że zachęcałaś mnie od najwcześniejszych lat do pisania. I wspomnę jeszcze o tym , jak bardzo kochałaś wiosnę. W wierszach pisałaś o niej , że "idzie naszą ulicą królewskim krokiem" i o "błogosławionym maju". Urodzona w listopadzie chciałaś mu przydać majowego piękna i nastroju. Zmarła w pierwszym dniu wiosny. Zmówmy w Jej imieniu modlitwę za przyjście tej Wiosny... MODLITWĘ ZMÓW Za poranek zbudzonego dnia za powietrze, chleb i wodę czystą za ruch Ziemi i nasz- modlitwę zmów i pocałunek na Ziemi złóż. Za przyjście wiosny, za pierwszy kwiat za uśmiech dziecka twego modlitwę zmów i oddaj Matce Ziemi dług. Zinaida Osiatyńska, Sopot marzec 1974 r.

Kochający Syn, Wiktor 2006-03-21

Podziękowania dla pracowników i kierownictwa domu opieki Po śmierci mojej matki chcę złożyć serdeczne podziękowania personelowi domu opieki za wielomiesięczną opiekę nad moją schorowaną matką. Ośrodek w Radzyminie jest czysty , schludny i zadbany. Stwierdziłem to podczas moich dość częstych wizyt u matki (a nigdy nie informowałem o swoim przyjeździe). Pracują tam osoby życzliwe, ludzie dobrzy z dużym sercem dla podopiecznych, wymagających całodobowej opieki, tak jak moja matka. Przez te wszystkie miesiące miałem nieograniczony kontakt z matką. Opiekunki są bardzo cierpliwe i życzliwe dla starszych osób, które nie zawsze rozumieją co się wokół nich dzieje. ta troskliwa opieka, rzetelne podejście do podejmowanych czynności przy ludziach starszych są godne polecenia i naśladowania. Chcę również podziękować Pani jako szefowej tego domu za wielką chęć niesienia pomocy przyjętym pensjonariuszom oraz życzliwość dla innych rodzin oraz działania, które Pani podejmuje, a których nie widać dla dobra sprawy. Z wyrazami szacunku Andrzej Świerczyński

Andrzej Świerczyński 2010-06-16

Szanowna Pani Dyrektor! Chciałabym w imieniu całej naszej rodziny złożyć gorące podziękowanie Pani oraz wszystkim pracownikom hospicjum za profesjonalną i z serca płynącą opiekę nad naszą Matką w jej ostatnich chwilach życia. Jesteśmy pełni podziwu i uznania dla całego personelu. Myślę, że mało jest takich domów opieki, w których udało się wytworzyć taką rodzinną, pełną miłości i zaangażowania atmosferę. Nasza Mama prawie do końca swoich dni była pełna życia i optymizmu. Na 10 czerwca były zaplanowane Jej 104 urodziny. Była poetką, a najlepsze wiersze napisała w wieku 98 lat! Z wyrazami uznania Syn Robert z całą rodziną

Syn Robert z całą rodziną 2017-07-26

Tak potwierdzam prawdziwie rodzinny dom opieki ! P. właścicielka p.w. widzi człowieka i jego potrzeby, nadzoruje pracę personelu co jest bardzo ważne. Jest po prostu Uczciwym Człowiekiem.

Renata Koperska 2014-07-07

Pani Urszula wraz z całym personelem zapewniła mojej ciężko chorej mamie bardzo dobrą, profesjonalną opiekę. W domu było zawsze bardzo czysto, pensjonariusze zawsze zadbani. Jestem też wdzięczna za wsparcie oraz pomoc w ciężkim okresie.

Alina W. 2012-09-07

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.