Dom Pomocy Społecznej BUDOWLANI

Elekcyjna 6

01-128, Warszawa

22 836 72 26

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%

Opis placówki

Dla osób starszych.

Dom Pomocy Społecznej „Budowlani” został wybudowany w 1976 roku z inicjatywy pracowników budownictwa przy współudziale władz miasta Warszawa dla osób w podeszłym wieku. Autorem projektu koncepcji budowy był mgr inż. arch. Jerzy Kumelowski.

Dom usytuowany jest na warszawskiej Woli, a położony jest w otoczeniu trzech parków: Parku im. Edawrda Szymańskiego, Parku im. Gen. Józefa Sowińskiego oraz Parku na Moczydle. Dawniej na tym miejscu odbywały się wolne elekcje, czyli wybór monarchy, na który zjeżdżała się polska szlachta.

Dom jest budowlą o dwóch kondygnacjach, podzieloną na dwie części: mieszkalną i ogólną. Część mieszkalna liczy 90 pokojów jednoosobowych oraz 11 dwuosobowych. Każdy pokój posiada balkon.

Dom jest całkowicie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, nie posiada żadnych barier architektonicznych.

Część ogólną z częścią mieszkalną łączy wewnętrzny dziedziniec ze szklanym dachem, na który składa się hol z kominkiem oraz patio ozdobione roślinami.

Dodatkowo Dom posiada dwa ogrody. Zimowy zwany Patio oraz ogród letni. Ogród zimowy z licznymi palmami jest ozdobiony złoto-brązową mozaiką na tle kremowych marmurów. W ogrodzie letnim znajduje się basen ozdobny z fontanną, 14 gatunków drzew oraz różnorodne krzewy. Otoczenie Domu przystrojone jest rabatkami, pergolami, a także balkonowymi kwietnikami.

W celu wzbogacenia oferty skierowanej do potrzeb mieszkańców pracownicy Domu w porozumieniu z Radą Samorządu Mieszkańców współpracują z wolontariuszami oraz organizacjami pozarządowymi.

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.