Dom Pomocy Społecznej KOMBATANT

Sternicza 125

01-350, Warszawa

tel. 22 665 22 85

Dodaj opinię

2,3
70%

Opis placówki

Dom Pomocy Społecznej „Kombatant” został oddany do użytkowania w1983 roku. Placówka przeznaczona jest dla osób przewlekle somatycznie chorych. Dom usytuowany jest w Dzielnicy Bemowo, przy trasie wylotowej na Poznań i Łódź. Wkomponowany w zabudowę osiedla mieszkaniowego „Lazurowa II” – Jelonki, między ulicami Okrętową, Lazurową i Połczyńską.

Dom położony jest na terenie o powierzchni 1,8 ha, jest otoczony zielenią i ogrodem, gdzie istnieje możliwość wypoczynku, także poprzez uprawianie indywidualnych ogródków działkowych.

Budynek stanowią dwa czterokondygnacyjne pawilony (A i B), połączone parterowym łącznikiem. Dom pozbawiony jest barier architektonicznych, posiada podjazdy dla wózków i 2 windy.

Pensjonariusze Domu mają do dyspozycji mieszkania dwupokojowe – 47 lokali oraz mieszkania jednopokojowe o 98 lokali. Małżeństwom gwarantuje się pobyt w mieszkaniu dwupokojowym. Pokoje są z pełnymi węzami sanitarnymi, aneksami kuchennymi i balkonami. Są one wyposażone w instalację przyzywową, alarm przeciwpożarowy z czujnikami, telefony, telewizję satelitarną. Ponadto do dyspozycji mieszkańców jest sala jadalna, pracownia terapii zajęciowej, biblioteka, kaplica, Klub „Wiarus”, kiosk w haalu.

Pensjonariusze mają do dyspozycji salę Klubu „Wiarus”, gdzie można obejrzeć telewizję, filmy video, posłuchać muzyki oraz pośpiewać na organizowanych spotkaniach chóru. Na rzecz mieszkańców organizowane są spotkania ze środowiskiem kombatanckim, oraz młodzieżą i dziećmi a także przedstawicielami świata artystycznego.

Mieszkańców odwiedzają regularnie wolontariusze ze Stowarzyszenia „Mali bracia ubogich”. Pensjonariusze mogą ponadto uczestniczyć w uroczystościach okolicznościowych i imprezach rekreacyjnych a także wykazać własną inwencję w organizowaniu przedstawień i spotkań biesiadnych.

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.