Dom Pomocy Społecznej SYRENA

Syreny 26

01-151, Warszawa

tel. 22 632 32 41, fax 22 632 75 09

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

2,3
70%

Opis placówki

Dla osób starszych.

Dom Pomocy Społecznej „Syrena” powstał 1970 r. Dom usytuowany jest na terenie Dzielnicy Wola, pomiędzy ul. Żytnią i Górczewską, w sąsiedztwie bloków mieszkalnych, sklepów apteki, banku.

Dom znajduje się na działce o powierzchni 2,2 ha w budynku sześciopiętrowy z balkonami.

Posiada łącznie 115 pokojów mieszkalnych: w tym 74 pokoje jednoosobowe, 40 pokoi dwuosobowych, 2 izolatki, 1 pokój monitorowany. Pokoje wyposażone są w standardowe sprzęty ale wiele pokoi posiada dodatkowo łóżka rehabilitacyjne. Dom otoczony jest trawnikiem od strony głównego wejścia, z drugiej strony budynku znajduje się ogródek rekreacyjny o pow. 900 m kw. z altanką i alejkami spacerowymi – stanowiący oazę ciszy, spokoju i wypoczynku, – o który dbają mieszkańcy i pracownicy.

Placówka pozbawiona jest całkowicie barier architektonicznych, posiada dwa podjazdy wejściowy dla wózków inwalidzkich oraz dwie windy osobowe. Mieszkańcy mają dostęp do gabinetu fizykoterapii, sali rehabilitacyjnej, gabinetu zabiegowego, pracowni terapii zajęciowej, kaplicy, biblioteki, kawiarenki. Na każdym piętrze znajduje się salonik TV oraz kuchenka wyposażona w sprzęt agd. Na pierwszym piętrze przeznaczonym i dostosowanym dla osób leżących i niepełnosprawnych znajduje się gabinet medycznej pomocy doraźnej oraz kąpielownia dostosowana dla osób leżących i niepełnosprawnych.

Dom organizuje dla mieszkańców: wycieczki autokarowe, wycieczki samochodem domowym, wejścia do kin i teatrów, bale, zabawy i imprezy okolicznościowe. Na terenie Domu odbywają się koncerty w wykonaniu zaproszonych artystów, spotkania w domowej kawiarence uczestnictwo w zajęciach terapii zajęciowej. Od 1994 r. Mieszkańcy prowadzą zespół artystyczny. Funkcjonuje Klub video.

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.