Senior Marina nad Zalewem Zegrzyńskim

Główna 1

05-127, Rynia

+48 698770020; 22 768 09 00

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

86
1,2,3
4700
Wolne miejsca

Opis placówki

Na rynku opieki długoterminowej działamy od 20 lat. Naszym celem jest przywracanie aktywności i poprawa jakości życia osób wymagających opieki lekarskiej, rehabilitacji i długoterminowej pielęgnacji.Wykwalifikowany zespół pielęgniarsko - opiekuńczy zapewnia profesjonalną opiekę przez całą dobę, tworząc jednocześnie atmosferę domowego ciepła i życzliwości.
Nowoczesne zaplecze rehabilitacyjne i usprawniające umożliwia naszym Podopiecznym cieszyć się jak najdłużej samodzielnością, sprawnością i radością życia.

Do dyspozycji Państwa oddajemy pokoje 1 i 2- osobowe, każdy z odrębną łazienką, telewizorem i dostępem do Internetu. Dla bardziej wymagających oferujemy pokoje typu apartament z komfortowym wyposażeniem i możliwością własnej aranżacji. Cały obiekt pozbawiony jest barier architektonicznych. Dla wszystkich mieszkańców oddajemy do użytku ogólnodostępną, przestronną jadalnię oraz salę kominkową. Do dyspozycji Podopiecznych są również, sala do terapii zajęciowej i w pełni wyposażone sale rehabilitacyjne. Dla Pensjonariuszy potrzebujących czynnej modlitwy, dom oferuje otwartą kaplicę, gdzie odbywają się nabożeństwa i msze święte.

Naszym najważniejszym atutem jest wysoko wykwalifikowany personel, który wsłuchuje się w potrzeby osób starszych i ich rodzin, oraz lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy nad brzegiem Jeziora Zegrzyńskiego, wśród lasów, co gwarantuje naszym Podopiecznym ciszę i radość z obcowania z naturą.
Bezpośredni dojazd z Warszawy umożliwia autobus linii nr 705, którego przystanek usytuowany jest w odległości zaledwie 100 m od naszego obiektu.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom i potrzebom, oferujemy pobyty krótko i długoterminowe dla osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Do każdego z naszych podopiecznych podchodzimy indywidualnie i dokładamy wszelkich starań, aby czuli się jak najlepiej i mogli realizować u nas swoje pasje.

Karta informacyjna

Typ placówki

Placówka dla
kobiet   mężczyzn   dzieci  
Pobyt:
krotkoterminowy   długoterminowy   dzienny  
Placówka dla:
osób starszych   somatycznie chorych   niepełnosprawnych intelektualnie  
niepełnosprawnych fizycznie   psychicznie chorych     
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie   chorych na Alzheimera   chorych na Parkinsona   dla osób leżących  
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
Placówka nie przyjmuje osób:
w stanach terminalnych, obłożnie chorych, agresywnych
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
Sposób rejestracji:
NZOZ   ZOL   DPS   wpis do rej. wojewody   pensjonat  
Numer wpisu
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 50 osób
Ilość kondygnacji
parter   2 kondygnacje   3 kondygnacje   4 kondygnacje lub więcej  
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier)   częściowo     
winda, łazienki dla osób niepełnosprawnych
Winda:
tak nie
Pokoje:
1-   2-   3-   4-   5-   6-  
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza   Telewizor   Radio   Telefon   Własne meble  
łóżko rehabilitacyjne z materacem przeciwodleżynowym
Wyżywienie:
śniadanie   2 śniadanie   obiad   podwieczorek   kolacja  
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych  
napoje wg potrzeb   owoce wg potrzeb   diety wg zaleceń lekarza  
Warunki sanitarne::
wszystkie pokoje z łazienkami  
Warunki bytowe:
jadalnia   osobny pokój dzienny   biblioteka   gabinet zabiegowy  
pracownia terapii zajęciowej   sala rehabilitacyjna  
Teren wokół domu
taras   ogród   park   las   woda  
Lokalizacja domu
centrum    peryferia   wieś  
ośrodek znajduje się bezpośrednio nad Jeziorem Zegrzyńskim w Ryni- miejscowości letniskowej i rekreacyjnej na obrzeżach Warszawy
Usytuowanie domu
wolnostojący  
Dodatkowe walory obiektu
obiekt o wysokim standardzie wykończenia, duży leśny ogród, położony bezpośrednio nad jeziorem Zegrzyńskim

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz internista - wizyta 1 raz w tygodniu
lekarz psychiatra
- wizyta 1 raz w tygodniu
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: tak, opiekunek: tak
w nocy - pielęgniarek: tak, opiekunek: tak
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
kinezyterapia, hydroterapia, elektroterapia, magnetoterapia, laser, ultradźwięk
Sprzęt rehabilitacyjny
UGUL, rotory do kończyn górnych i dolnych, tor do nauki chodu, drabinki, ławeczki, stół do masażu, tablica do ćwiczeń manualnych
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii
arteterapia, muzykoterapia, biblioterapia, zajęcia relaksacyjne, treningi pamięci, terapia wykorzystująca gry i zabawy

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność   70% świadczeń  
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
5500 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
W ramach opłaty za pobyt:
leki   pampersy    lekarz   rehabilitacja  
Dodatkowe płatności
Uwagi dot warunków przyjęcia

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Powierzenie opieki nad ukochanym rodzicem placówce opiekuńczej to bardzo trudna decyzja. Towarzyszy jej lęk, niepewność - zwłaszcza w sytuacji braku możliwości logicznego porozumienia się z bliskim ze względu na jego chorobę. Od ponad 7 miesięcy nasza Mama przebywa w Senior Marina w Rynii. Ośrodek zadbany, czysty, dobrze wyposażony. Nie to jednak stało się podstawą oceny tego miejsca. W sformułowaniu pozytywnej opinii najważniejsi okazali się ludzie tworzący atmosferę i decydujący o jakości świadczonych tam usług. O pracownikach Ośrodka, ciężko pracujących sprawując opiekę nad pensjonariuszami, mieliśmy okazję przekonać się, gdy Mama zachorowała. To była sytuacja zagrożenia życia. Za sprawne zorganizowanie pomocy lekarskiej, leczenie farmakologiczne, kroplówki, cewnikowania, injekcje a także towarzyszenie Mamie podczas najgorszych dni i nocy, pragniemy serdecznie podziękować. Podziękowania składamy Pani Róży Krasuckiej - nadzorującej i wykonującej czynności związane z przywracaniem Mamy do życia, potem do zdrowia. Dziękujemy tez Paniom Pielęgniarkom i Paniom Opiekunkom. Niestety nie znamy imion. Wszystkie te osoby wykazały się wysokimi kompetencjami zawodowymi, sprawnym zarządzaniem, zaangażowaniem i sercem okazywanym także nam - rodzinie. Kontakt ze względu na pandemię był ograniczony - przez szybę lub telefoniczny. Panie Pielęgniarki cierpliwie informowały nas o stanie Mamy. Pani Róża okazała się osobą doceniającą bezpośredni kontakt pensjonariuszki z rodziną. Liczymy, że wkrótce możliwe będzie odwiedzenie Mamy w jej pokoju. Dziękujemy za zdjęcia, sms, które Pani Krasucka przesyłała nam wiele godzin po formalnym zakończeniu pracy. Wydaje się, że jest szansa na "odczarowanie" dość powszechnej opinii o niedostatecznej opiece nad osobami starszymi - nawet w komercyjnych placówkach. Pani Róża Krasucka niewątpliwie przyczyni się do tego. Życzymy wytrwałości w pokonywaniu przeszkód, usuwaniu tego co jeszcze niedoskonałe. Mocna podstawa już jest w tym Ośrodku.

Bożena Dziewulska i Jacek Szymczak 2022-02-21

Z czystym sumieniem polecam Senior Marina jako ośrodek rehabilitacyjny pomagający w przywróceniu sprawności w sytuacji poszpitalnej i po wielomiesięcznym unieruchomieniu pacjenta. Pod opiekę ośrodka przekazałem brata lat 49, który w wyniku powikłań neurologicznych był osobą absolutnie niesamodzielną i cierpiącą. Kontakt do ośrodka dostałem poprzez rekomendację pracownika transportu medycznego, który zna wiele ośrodków i mógł zapoznać się z opiniami samych pacjentów jak i ich rodzin. Ośrodek wykazał się nie tylko dużym profesjonalizmem w przyjęciu i objęciu brata opieką, ale otoczył go wręcz rodzinną serdecznością. Bardzo dobre wrażenie od samego początku zrobiło staranne podejście od strony medycznej i organizacyjnej. Na bieżąco miałem informacje o planowanym i realizowanym planie rehabilitacyjnym oraz podjętych działaniach leczniczych pod kierunkiem lekarza. Po ok. 3 tygodniach pobytu brata dostałem jego zdjęcie z sali rehabilitacyjnej, gdzie samodzielnie - choć nadal przy drabinkach - mógł już stać, co było niemalże jak cud, mając przed oczami go niedługo wcześniej, gdy mógł tylko leżeć i słabo oddychać, bez żadnej szansy na samodzielność, nawet przy jedzeniu. Jestem bardzo zadowolony i wdzięczny Ośrodkowi za pomoc, tym bardziej, że brat został przyjęty w trudnej sytuacji związanej z Covid. Warto też dodać, że ośrodek jest bardzo nowoczesny, czysty i atrakcyjnie położony. Te wszystkie elementy wpływają na siły psychiczne pensjonariuszy oraz nas, jako rodziny. Szczególne słowa uznania i podziękowania kieruję do Pani Róży, ale również do pozostałego Personelu i Pana Rehabilitanta, nie tylko za jego cierpliwość, ale przede wszystkim skuteczność.

Grzegorz, woj. mazowieckie 2020-12-23

Moi 90-letni Rodzice niestety zarazili się COVIDem. Przebieg choroby nie był na szczęście bardzo groźny, ale spowodował znacznego stopnia pogorszenie ich stanu ogólnego głównie dlatego, że przestali jeść i pić. Pomimo wielu prób ich pojenia i karmienia przez nas, czyli córki, oraz wnuczki, efekt nie był zadowalający. Stan Taty pogarszał się z dnia na dzień, i zdawałam sobie sprawę z tego, że każdy dzień jest na wagę złota. Wiedziałam, że nie położę Rodziców do szpitala. Po dwóch tygodniach na szczęście zakażenie ustąpiło i była możliwość przekazania Rodziców do wspaniałej Senior Mariny. Znałam to miejsce, ponieważ Rodzice byli tu jako pensjonariusze na wakacjach w sierpniu b.r. Po otrzymaniu ujemnych wyników COVID, personel Senior Mariny perfekcyjne przygotował miejsce pobytu dla Rodziców, wspólny pokój, oczywiście z łazienką i innymi udogodnieniami. Tym razem Rodzice niestety nie przyjechali jako bezproblemowi pensjonariusze. Tata, emerytowany profesor chirurgii dziecięcej, mający za sobą bardzo bogatą historię różnych chorób, był w stanie krytycznym, z saturacją poniżej 80%, praktycznie nieprzytomny, leżący, przywieziony karetką. Pomimo tego, iż przyjechaliśmy wieczorem, cały personel czekał. Wieczorem, mimo dużych trudności, Panie Pielęgniarki założyły dostęp do żyły, Tata dostał dożylne płyny, leki. Po dwóch dniach odzyskał świadomość, poznaje Mamę, uśmiecha się na zdjęciach. Ciśnineie tętnicze i saturacja zdecydowanie lepsze ... Dla Mamy jest to niezmiernie istotne. Jest emerytowanym lekarzem psychiatrą, a Rodzice są małżeństwem 66 lat... W dniu przyjazdu oraz w dniach kolejnych liczba pytań, które zadawała kochana Pani Róża, a które miały miały na celu poprawę stanu Taty przekroczyła moje wszystkie oczekiwania. Zastanawiałam się, czy byłabym w stanie zapewnić Rodzicom taką opiekę w ich własnym domu. Pomimo tego, że sama jestem lekarzem, z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że nie. Fakt, że Mama, która jest w dużo lepszym stanie niż Tata, dostała pełne całodzienne wyżywienie, możliwość rehabilitacji, i kontaktu z innymi ludźmi - jest nie do przecenienia. Ponadto stosunek całego personelu do wszystkich SENIORÓW jest po prostu FANTASTYCZNY. Po pierwsze - cały personel jest super profesjonalny medycznie. Po drugie - wszyscy są bardzo mili i serdeczni dla starszych pensjonariuszy. I po trzecie - bardzo szczerzy, jeśli chodzi o przekazywanie realnego stanu podopiecznych. Niezależnie od całego personelu miejsce jest fantastyczne. Pokoje urządzone perfekcyjnie dla osób niepełnoprawnych. Przepiękny park dookoła, widok Zalewu Zegrzyńskiego z okien, przepiękne kolorowe akwarium na parterze. Takie Domy Opieki Profesjonalne to Skarb! Bardzo dziękuję Pani Małgorzacie, Pani Róży i całemu Personelowi, który w ciągu kilku dni dał Mojemu Tacie kolejną szansę. Takie miejsca ja Wasze powinny dostawać wsparcie, aby nasi Seniorzy mogli przebywać naprawdę w godnych warunkach, na co zasłużyli wieloletnią praca. Z wyrazami naprawdę ogromnej wdzięczności Joanna Szymkiewicz - Dangel

prof. Joanna Szymkiewicz - Dangel 2020-11-16

Pragnę Państwu zarekomendować to wyjątkowe miejsce, Senior Marina, położone nad Zalewem Zegrzyńskim, godne polecenia każdemu, kto chce zapewnić bezpieczeństwo, profesjonalną, ciepłą opiekę swoim najbliższym. Przepiękny, zadbany park, tam spacerować można jak tylko pogoda dopisuje bez limitu? nie trzeba nikomu mówić, jak ważny jest ruch w każdym wieku. Wspaniała Pani Róża, zawsze z przepięknym uśmiechem, mająca czas dla każdego pensjonariusza, wysłucha, doradzi, pomoże, załatwi każdą sprawę. Jak ona to ?ogarnia? mówiąc językiem młodzieżowym ? A jednak! Na pochwałę zasługuje też cały personel Mariny, troskliwe pielęgniarki, opiekunki i opiekunowie, pedagog i terapeuta, lekarz na miejscu. Rehabilitacja bardzo profesjonalna, na wysokim poziomie, Pan rehabilitant indywidulanie dobiera ćwiczenia, umiejętnie zachęca do podjęcia trudu gimnastyki, i rezultaty widać No i oczywiście bardzo istotny aspekt ? posiłki przygotowywane na miejscu!!! Nie będzie przesadą kiedy powiem, że kucharz rozpieszcza swoich ?gości?. Takiego menu nie powstydziłaby się najlepsza restauracja. Według oceny mojego męża, który należy do wyjątkowo wymagających Panu Kucharzowi należą się 3 GWIAZDKI MICHELIN? Czystość ? to jest po prostu lśniący i pachnący DOM SENIORA! Podsumowując, jeśli wciąż zastanawiacie się Państwo gdzie pod opiekę oddać mamę, tatę, babcię? to jest właśnie to miejsce! POLECAM, POLECAM, POLECAM! Ode mnie GRATULACJE!

Bożena Spławińska 2020-10-30

Polecam ośrodek Senior Marina dla wszystkich osób wymagających stałej opieki, jak również dla wymagających rehabilitacyji po pobytach w szpitalu. Od 3 miesięcy przebywa tam moja mama. Zarówno ona, jak również cała nasza rodzina, jesteśmy bardzo zadowoleni z opieki medycznej i rehabilitacyjnej, którą oferuje ten ośrodek. Mama przebyła bardzo ciężkie operacje i ma wiele schorzeń. Dzięki opiece Paniom pielęgniarkom, lekarzom oraz rehabilitantom mama czuje się coraz lepiej zarówno pod względem fizycznym oraz psychicznym. Za każdym razem kiedy z nią rozmawiam, podkreśla jak bardzo jest zadowolona z opieki oraz troski, którą doświadcza. Ośrodek Senior Marina jest bardzo dobrze zarządzany, osoby tam pracujące są bardzo kompetentne, rzetelne oraz dostępne. Wspierają pacjentów oraz ich rodziny w sprawach medycznych oraz organizacyjnymch (na przykład załatwianie spraw z NFZ). Senior Marina jest pięknie położony nad Zalewem Zegrzyńskim, posiada duży ogród oraz wiele sal, które służą wspólnej integracji osobom tam przebywającym. Jeszcze raz serdecznie polecam i dziękuję za opiekę, troskę i życzliwość, która dajecie Państwo mojej mamie!

Marcin Kaźmierski 2020-10-20

Po prawie sześciotygodniowym pobycie mojej mamy w Senior Marina mogę bardzo polecić to miejsce każdemu, kto szuka opieki dla bliskiej osoby. Ośrodek położony jest na bardzo pięknym, rozległym terenie nad samym Zalewem Zegrzyńskim. Budynek po kapitalnym remoncie oddany do użytku w lipcu 2020. Wszystko nowe i pachnące. Ale prawdziwą i najważniejszą zaletą tego miejsca są pracujący tam ludzie. Zgrany zespół doskonale przygotowanych profesjonalistów o wielkiej cierpliwości i empatii dla potrzeb starszych osób. Bardzo dziękuję p. Róży, p. Marzence, p. Rafałowi, p. Danusi i wszystkim innym, którzy dbają o przebywające tam osoby. Dziękuję również p. Małgosi, która przekonała mnie, ze jest to najlepsze miejsce dla mojej mamy.

Barbara Lewicka 2020-09-09

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.