Villa Trojany

Żmijewo-Trojany 17

06-561, Stupsk k. Mława/Ciechanów//Płock/Płońsk/Ostrołęka

+48 798 448 606, +48 23 685 80 10

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

68
1,2,3
3900
Wolne miejsca

Opis placówki

Czym jest Villa Trojany i gdzie się mieści?

Domów Spokojnej Starości jest wiele. Ale Dom Szczęśliwej Starości – tylko jeden. W miejscowości Żmijewo-Trojany, około stu kilometrów od Warszawy, mieści się Villa Trojany. Wyjątkowy kompleks, w którym zapewniamy seniorom całodobową opiekę, spokój oraz rozrywkę. Przyjazna, domowa atmosfera, fachowy personel, poczucie bezpieczeństwa. Dla nas każdy z Was jest najważniejszy. Wystarczy przyjechać. A jeśli z jakiegoś powodu nie możecie dotrzeć na miejsce, pomożemy i w tym - oferujemy usługę door-to-door, przewiezienie pensjonariusza z domu do Villi. Warto z nami być.

Dlaczego my?

Bo jesteśmy profesjonalnym, fachowym zespołem. Na miejscu są specjaliści: lekarz, pielęgniarki, opiekunki, masażysta i fizjoterapeuta. Jest tu świetnie wyposażony gabinet lekarski, terapeutyczny oraz sala rehabilitacyjna, z której korzystać mogą nie tylko pensjonariusze ośrodka, ale też osoby rehabilitujące się np. po wypadkach. Mamy własną kuchnię i zaopatrujemy się wyłącznie u ekologicznych dostawców. O menu, obowiązkowo domowe, zadba nasz kucharz. Jest też możliwość doboru indywidualnej diety, w czym pomoże dietetyk.

Dlaczego Villa Trojany?

Bo jest wyjątkowa – ośrodek dla 68 pensjonariuszy, obok duży ogród i letnia altana. 1-, 2- lub 3-osobowe pokoje są widne i przestronne, mają oddzielną łazienkę, telewizor i szafę. Każdy wyposażony jest w instalację przyzywową. Cały obiekt przystosowaliśmy dla osób z niepełnosprawnością: łazienki mają odpowiednie udogodnienia, chodniki są szerokie, a w budynku jest winda. W ośrodku przygotowano też sale z nowoczesnymi łóżkami dla osób somatycznie chorych.

Spokój - tak. Nuda - nigdy!

Bo w Villi Trojany gwarantujemy naszym gościom spokój, ale zapewniamy, że nie będą się nudzić. Oprócz terapii zajęciowych oferujemy rozrywkę intelektualną. Zapraszamy na wycieczki do kina czy teatru oraz animacje. Partyjka bilarda? Chwila wytchnienia w bibliotece? Zajęcia dla miłośników komputerów i internetu? Wszystko na tak. Spokojnie – o wieczorkach tanecznych też pamiętaliśmy.

Karta informacyjna

Typ placówki

Placówka dla
kobiet   mężczyzn   dzieci  
Pobyt:
krotkoterminowy   długoterminowy   dzienny  
Placówka dla:
osób starszych   somatycznie chorych   niepełnosprawnych intelektualnie  
niepełnosprawnych fizycznie   psychicznie chorych     
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie   chorych na Alzheimera   chorych na Parkinsona   dla osób leżących  
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
Placówka nie przyjmuje osób:
Stanowiących zagrożenie dla siebie i innych pensjonariuszy, wymagających aktualnie leczenia szpitalnego oraz uzależnionych od alkoholu i narkotyków
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
Sposób rejestracji:
NZOZ   ZOL   DPS   wpis do rej. wojewody   pensjonat  
Numer wpisu
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 68 osób
Ilość kondygnacji
parter   2 kondygnacje   3 kondygnacje   4 kondygnacje lub więcej  
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier)   częściowo     
Cały kompleks przystosowany jest dla potrzeb osób z niepełnosprawnością – alejki są szerokie, można się nimi wygodnie poruszać, wszędzie są podjazdy dla wózków inwalidzkich, a budynek wyposażony jest w windę. Podobnie pokoje i łazienki – te również mają potrzebne udogodnienia.
Winda:
tak nie
Pokoje:
1-   2-   3-   4-   5-   6-  
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza   Telewizor   Radio   Telefon   Własne meble  
Przestronne, 1-, 2- i 3-osobowe pokoje wyposażone są w instalację przyzywową. Każdy ma łazienkę, telewizor i szafę. Dla osób przewlekle chorych, wymagających leżenia przygotowano specjalne sale z nowoczesnymi łóżkami.
Wyżywienie:
śniadanie   2 śniadanie   obiad   podwieczorek   kolacja  
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych  
napoje wg potrzeb   owoce wg potrzeb   diety wg zaleceń lekarza  
Warunki sanitarne::
wszystkie pokoje z łazienkami  
Warunki bytowe:
jadalnia   osobny pokój dzienny   biblioteka   gabinet zabiegowy  
pracownia terapii zajęciowej   sala rehabilitacyjna  
Teren wokół domu
taras   ogród   park   las   woda  
Kompleks, obejmujący teren 9 tys. m kw., stanowią ośrodek dla 68 pensjonariuszy, duży ogród i letnia altana.
Lokalizacja domu
centrum    peryferia   wieś  
Villa Trojany jest bardzo dogodnie położona: zaledwie 15 km od Mławy, 18 km od Ciechanowa, 100 km od Warszawy, 100 km od Olsztyna, 220 km od Trójmiasta. Placówka położona jest wśród pól uprawnych, gdzie nie słychać zgiełku miasta, ani samochodów. Tutaj czas umilają piękne zachody słońca i śpiew ptaków.
Usytuowanie domu
wolnostojący  
Dodatkowe walory obiektu
Jeśli rodzina bliskich nie ma możliwości, aby dojechać do Villi Trojany - na przeszkodzie stoi choćby praca czy brak środka transportu - oferujemy usługę door-to-door, czyli przewiezienie pensjonariusza z domu do Villi.

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz Internista - wizyta 3 raz w tygodniu
lekarz Psycholog
- wizyta 1 raz w tygodniu
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: 10, opiekunek: 10
w nocy - pielęgniarek: 3, opiekunek: 3
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
- Magnetoterapia - Sollux - Krioterapia miejscowa - Laseroterapia - Masaż klasyczny (leczniczy) - Masaż relaksacyjny - Masaż limfatyczny - Pionizacja czynna - Nauka chodzenia po schodach (dla osób po udarze) - Ćwiczenia czynno – bierne - Ćwiczenia oddechowe - Ćwiczenia równoważne - Ćwiczenia izometryczne - Ćwiczenia mm. głębokich (priopriocepcji) - Ćwiczenia ogólnokondycyjne
Sprzęt rehabilitacyjny
Villa Trojany posiada kompleksowo wyposażoną salę rehabilitacyjną. Wśród sprzętów m.in.: 4 stoły do masażu, stół do pionizacji, stolik manualny, bieżnia, rowerek rehabilitacyjny, drabinki, tor do nauki chodzenia. Do dyspozycji pensjonariuszy są także aparaty do krioterapii, lampa sollux, urządzenie do magnetoterapii, laseroterapia, piłki rehabilitacyjne, materace.
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii
Proponujemy następujące formy aktywności: - Terapia zajęciowa, m.in.: ergoterapia, socjoterapia, arteterapia, muzykoterapia. - Organizacja czasu, m.in.: rozrywka intelektualna, aktywność ruchowa, ćwiczenia manualne, rozmowy z opiekunem, praktyki religijne

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność   70% świadczeń  
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
3000 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
1-osobowym: 4500-5500 zł/miesiąc
2-osobowym: 3500-4100 zł/miesiąc
3-osobowym: 3000-3600 zł/miesiąc
W ramach opłaty za pobyt:
leki   pampersy    lekarz   rehabilitacja   grupowe zajęcia rehabilitacyjne, magnetoterapia, grupowe zajęcia terapeutyczne, grupowe zajęcia aktywizujące i rekreacyjne, dostęp do prasy, biblioteki, internetu, sali bilardowej, telewizji, radia; usługi pralnicze; środki do higieny; usługi fryzjerskie raz w miesiącu
Dodatkowe płatności
Leki, materiały medyczne, pieluchy; Indywidualne zabiegi rehabilitacyjne oraz masaże; Indywidualne zajęcia terapeutyczne i aktywizujące; Usługi transportowe door-to-door i te w okolicy ośrodka.
Uwagi dot warunków przyjęcia

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Moja mama trafiła do domu opieki Villa Trojany w sierpniu 2023 roku. W poszukiwaniu odpowiedniego domu, zwiedziliśmy ich kilka. Mieliśmy różne odczucia po tych wizytach. Po przyjeździe do Trojan w pierwszej chwil zauważyliśmy jak tam płynie życie. To było to czego nie widzieliśmy w innych domach. Była to dla nas bardzo nowa i trudna sytuacja. Teraz, po upływie tego czasu, mogę z całą pewnością powiedzieć że to było najlepsze co mogło się wydarzyć dla Mamy i dla Nas jako rodziny. Mama wygląda dobrze, śmieje się i dba o siebie. Korzysta z rehabilitacji i zajęć oferowanych przez Dom. Cała kadra pracująca w tym miejscu jest fantastyczna. Podchodzi do wszystkich indywidualnie i z sercem. Widać to na zdjęciach umieszczanych na FB ? zawsze coś ciekawego i pozytywnego się dzieję. Cudowni: Pani Dyrektor, rehabilitanci, opiekunowie i wszyscy pracownicy. Gorąco polecam.

Stefan 2023-12-27

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.